Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerül egy autó...

Kisvuk29 kérdése:

Mennyibe kerül egy autó elektromosra való átalakítása?

Figyelt kérdés

Most nem a hivatalos metódusra gondolok

Hanem ha az ember valami papír nélküli ütni való gépet

Akár valami rossz terepjárót vagy bármit akar átalakítani hogy a határban járkáljon

Tehát a papírok meg ilyesmi nem játszik

A lényeg hogy a kuplung váltó jó legyen

Kanyarodjon meg tudjon állni és elinduljon

Tehát csak az üzemanyag lecserélése a lényeg

Az akksik a motor a vezérlő mennyibe kerülnek meg ha nem kell sok száz kilométert megtenni csak tényleg a kíváncsiság miatt?

Tudom lesz aki hülyeségnek fogja tartani az ötletet de a kíváncsiság miatt meg akartam kérdezni

A neten csak hivatalos dolgokat találtam de az NKH ugye mindent megdrágít engem csak maga az átalakítás érdekel


2016. okt. 6. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Az ötlet kiváló!


Az első lépés, hogy szerezz egy baromi könnyű kasznit...ez az esetedben egy Trabant kombi..abból minden feleslegest kikapsz, és kezded beszerezni az elektromotorokat...a végén az akksikat..


akkora buli lesz...irigyellek.


nagyon nem hülyeség..a nagy elődök is így kezdték...te egy igazi homo sapiens sapiens vagy!


hajrá, ne hagyd magad.Tiéd a pálya!

2016. okt. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát nézd... egy tök alap kialakítás is nagyon sok pénz.

Egy alap 72V-os 7.5kW-os motor 200eFt. Ehhez mondjuk 6db 12V legalább 120Ah-s akksi, darabja 70-75eFt. Egy PWM vezérlő nem tudom mennyi lehet, de sztem 15-20eFt biztosan van.

Eddig alsó hangon 600eFt+ a dolog és még nincs is meg minden, az időről nem is beszélve.

2016. okt. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha az árával kezded, akkor már most abbahagyod.

Szerezz be egy lepukkant olcsó, vagy ingyen elvihető kasznit..azt tedd rendbe..aztán jöhet a következő lépés...a netet neked találták fel, csak türelmesen kell kutatni.


Legalább az első bíztató lépést tedd meg, aztán minden megy magától.

Minél több saját meló, annál kevesebb pénz.

2016. okt. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"A lényeg hogy a kuplung váltó jó legyen "


Villanyautóba minek kuplung és váltó?

2016. okt. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Huhh...van baj a toronyban....
2016. okt. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Láttam már olyat aki úgy alakította át a kocsit hogy a kuplung haranggal házasította a villanymotort és lehetett váltani

Annál ha nincs sebváltó még az is jobb ha automata de inkább manuális legyen

Tudom maradi vagyok de ez van :D

2016. okt. 6. 23:06
 7/8 A kérdező kommentje:

Itt láttam a váltós dolgot

[link]

2016. okt. 6. 23:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Olvasd el az evpermanenten a többi cikket is, ill. nézd meg a webshopjukban a jelenlegi árakat és akkor kijön, hogy nagyságrendileg mennyi lesz az anyagköltséged!
2016. okt. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!