Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Árvízkáros autó érdekes...

Árvízkáros autó érdekes jelenségeket produkál. Pl. -10,93 + 1,77 = 12,7 V. Tippek?

Figyelt kérdés
Egy kolléga Honda Logója kapott egy kis hengerfejig érő vizet, és az elektromossága eléggé problémás. Először még a gyújtása, befecskendezése sem volt 100%-os, de egy idő utá kismult a járása. De nem volt töltés. Nem bújtunk bele, inkább felújíttatta a generátort (ráfért), visszaraktuk, utána viszont nem indult. Napokig. Mikor egyszer csak elkapta, azóta szépen jár. Ám nincs világítás. Illetve a töltés továbbra sem jut el a főbiztosítékig. De amikor leveszem a főkábelt róla, szinte fellélegzik az autó, megemelkedik az alapjárat. És amit a multiméterrel itt mérni tudtam járó motornál (az akkuban volt delej) arra nem tudtam gombot varrni. A kábelsaru és a test között - 10,93 V-ot mértem, míg a kábel és a biztosítéktábla között 1,77-et. Az akku kapocsfeszültsége pedig épp 12,68 V volt, és csökkent ugye folyamatosan. Valakinek valami tippje, hogy mi okozhat ilyet? Persze tudom, hogy a mérési eljárás nem szabályos, de parajelenségre nem számítottam.

2016. okt. 6. 21:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Egy árvízkáros autoval kapcsolatban milyen válaszra számitasz?Az ezoteria rovatba valami látó talan meg tudná mondani,vagy tegyel egy bibliat a tetejére azt mondj el 2 miatyánkot....hatha segít...
2016. okt. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"mi okozhat ilyet?"


Hát a víz...


Nem parajelenség, egyszerűen az elektromos berendezések és azok alkatrészei, a nyomtatott áramkörök, stb nem szimpatizálnak a víz semmilyen formájával, gyakran még a párával sem, nemhogy az árvízzel.

2016. okt. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!