Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék 17 évesen jogosítván...

Szeretnék 17 évesen jogosítványt szerezni. Igaz hogy koromra való tekintettel próbálnak majd megbuktatni?

Figyelt kérdés
Elég sok ember mondta már nekem.
2016. okt. 7. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Elég sok ember mondta már nekem. - akkor most…
2016. okt. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is 17 évesen csináltam a jogsit. Akkorikban az ismétlővizsga (és pótórák) pluszköltségére való tekintettel buktatták a fiatalokat, gyanítommost sincs ez másképp.
2016. okt. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, régebben volt statisztika akkor úgy ment hogy 3-4 ember után kellett valamennyit buktatni bármiért, akkor se a kor döntött. De persze vannak ma is kötözködősök, akik azért megbuktatnak hogy még el se mentél a bicajos mellett de már miattad kacsázott be... De ez se kor alapján csinálják, ilyen a biztos... Ezek ilyen városi legendák egyébként hogy a fiatalokat... Mi egy kresz csoportból 5en mentünk aznap (17-45között voltunk szépen vegyesen) és egy motorosnak nem sikerült csak aznap a vizsgája aki másik sulis volt, de ő szarvashibát vétett tényleg, pont láttam mert előtte mentek.

Én kb 15nek nézek ki 22éves nőként és elsőre sikerült nemrég, pedig csináltam egy kis hülyeséget, megálltam egy biciklisnek mert bizonytalan volt de végül utolsó pillanatban leszállt tényleg, ha elmegyek az bukta és mondtam hogy a homlokára volt írva, az oktatóm is megvédett, igazat adott a biztos, annyi hogy a végén elmondta hogy az életben inkább menjek tovább, nem kell ennnnyire szabályosnak lenni.

A lényeg hogy akkor menj vizsgára ha van rá reális esélye hogy sikerül és te is készen állsz rá! 50% eséllyel felesleges menni mert akkor még nem vagy elég magabiztos, de ha 70-80 körüli akkor már tényleg nagyon rossz helyzetet kell kifogni ami pl nem rajtad múlik vagy szarvashibát véteni. Azért célszerű számolni egy bukást, én is számoltam ktg-be de nem kellett, viszont nem ért volna így zuhanyként.

2016. okt. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz, legalábbis úgy nem igaz, ahogy sokan gondoljátok.

Feltételezve, hogy a vizsgabiztos korrekt, arra kíváncsi, hogy a vizsgázó mennyire képes önállóan, kellő megfontoltsággal, biztonságosan közlekedni.

A kellő megfontoltságon és a biztonságon van a hangsúly, s élettani sajátosság, hogy a tinédzserek között több a szertelen viselkedésű, mint az idősebbeknél.

Az is élettani sajátosság, hogy a tinédzserek sokszor meg vannak győződve arról, hogy neki van igaza, holott nem...

Elég sok emberkét ismerek, akik tizenévesen gond nélkül levizsgáztak, de azok száma sem kevés, akik néhány bukás után jöttek rá, hogy mi is az elvárás a vizsgán.

Sláger volt emlegetni a "magabiztos" vezetést, holott az inkább volt a megfelelő körültekintés nélküli közlekedés - rutinos vizsgabiztos hamar kiszúrja, s megbuktatja a vizsgázót, aki nem érti miért bukott meg, hisz nem is jött semmi a kereszteződésnél.

Az is jellemző, hogy sokan úgy indulnak neki a vezetés tanulásnak, hogy a kötelező 30 óra szerintük kötelező vizsgát is jelent.

Összegezve: a vizsgabiztos a tinédzser vizsgázótól is átgondolt, higgadt viselkedést vár el. Nem tökéletes vezetést, de érezze, hogy az illető gondolkodik, és megfontoltan cselekszik, nem pedig cselekszik, és után a gondolkozik.


Az más kérdés, ha a vizsgabiztos nem korrekt, nem szimpatikus neki a vizsgázó, ugyanúgy megbuktathatja a 30 évest is, mint a 17 évest.

2016. okt. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!