Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vásároltam egy kocsit, de az...

Vásároltam egy kocsit, de az előző tulaj nem íratta át, át tudom íratni?

Figyelt kérdés
akitől vettem is vette, de nem íratta a nevére tehát az adásvételiben és a forgalmiban külön név van, át tudom így íratni ha esetleg az előző tulaj lejelentette?

2016. okt. 7. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:

ajaj..ez szívás lesz..először az előző tulajnak kellett volna névre íratni, aztán úgy megvenni, vagy az előzőtől megvenni, és úgy átíratni..


ebbe bele fognak kötni.


Kiváncsi lennék, hogy papíroztátok le? ugyanis ha az előző lejelentette, hogy eladta, akkor még lesz egy kis bírság is...


már használod az autót? esetleg ki is fizetted? eredetiség vizsga, műszaki?


hát nem tudom...először ballagj be a kormányablakhoz, és ott meséld el a történetet...nem fognak megenni, nem jelentenek fel, csak elmondják az ilyenkor mi a teendőd..

a kérdés ingyen van. korrekt eligazítást kapsz.


nem csuknak böribe, ne parázz...

2016. okt. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem utcán vetted ugye?

Akitől vetted láttad a személyijét (számát) ?

Most már menj be okmányirodába aztán add elő hogy ez volt.

Át kell iratnod vagy legalább kezdeményezni.

2016. okt. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szinte biztos, hogy nem írják át, még akkor sem, ha az akitől vetted csak az áríratást mulasztotta el.

Az okmányirodai ügyintéző a jogszabályok betartására van kötelezve.

1 - autót vásárolni csak tulajdonostól lehet

2 - a tulajdonjog bejegyzése fizetési kötelességgel jár.

Hiába jelenti le az eladó, hogy eladta az autót, azzal még nem kerül át a vevő nevére a tulajdonjog, a számlát is rendezni kell (vagyonszerzési illeték)


Az okmányiroda nem nyomozó szerv, az ügyintéző a számítógépen lévő adatokra, és a nálad lévő dokumentumokra tekintve látja, hogy a kérdéses autó átíratható-e vagy sem.

2016. okt. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor most két adásvételi van nálad? Egy az eredeti tulajdonostól annak a nevére akitől te vetted, és egy ami a nevedre szól. Plusz a törzskönyv, ugye.

Ha ezek a papírok meg vannak, akkor a nevedre fogják írni, de ki kell fizetni valakinek az előző szerzési illetéket is.

2016. okt. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A tanukról fognak érdeklődni, talán azt bővebben meg kell magyarázni.


Menj be a kormányhivatalba az összes papírral, és megmondják mi a teendő.

2016. okt. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, merre laksz, kérdező, de mifelénk ezt tanulópénznek hívják.
2016. okt. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Most tök logikusan.

Ha az előző tulaj nem íratta a nevére, akkor az NEM az ő tulajdonában van/volt, tehát tőle nem kerülhetett a nevedre.

De csak olyan valakitől tudsz valamit is venni, ami az adott ember tulajdonában van.


Forgalmi, törzskönyv, kinek a nevén van?

2016. okt. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!