Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Úgy vásároltam autót, hogy a...

Úgy vásároltam autót, hogy a tulaj még nem írta a nevére, de odaadta a forgalmiban feltűntetett tulajdonossal kötött adásvételi egy példányát. A tulaj 15napon belül adta tovább az autót nekem. Okoz ez gondot átiratáskor?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 12. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
A törzskönyv nálad van? Ha igen, szerintem átírják.
2016. ápr. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Feltéve hogy a kocsival egyébként minden papir rendben.
2016. ápr. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Minden rendben a kocsival! Eredetvizsgára kèsz, èn csináltattam. Törzskönyv is nálam. Első autóm, ìgy nagyon fèlek az esetleges gondoktól :(
2016. ápr. 12. 23:02
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

Ha az eredeti eladó és közted jött létre a szerződés akkor simán átírják szerintem.


Ez bevett ócska nepper trükk. Így ő nem is szerepel az ügyletben, a haszna feketén a zsebében marad. Semmilyen garanciát nem lehet rajta érvényesíteni. Extrém esetben letagadja, hogy egyáltalán bármelyik féllel is kapcsolatban állt.

2016. ápr. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%

Ismét megkérdezed, ismét rosszul.


Nem a tulajtól vásároltál autót.


Az autó Gipsz Jakab nevén van, aki írt egy adásvételit Cement István nevére, de nem lett bejelentve, majd írtatok ti egy adásvételit, ahol Cement István az eladó, te vagy a vevő.


Nem, ez így még mindig nem működik. Amíg a nyilvántartásban Gipsz Jakab a tulajdonos, addig neked az okmányirodában olyan adásvételit kell bemutatnod, ahol Gipsz Jakab adja el az autót.


Nevetséges, hogy megkérdezed, kapsz rá hatvan választ, miszerint ez így nem működik, majd másnap újra megkérdezed.

2016. ápr. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!