Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jelenlegi szabályozás szerint...

Jelenlegi szabályozás szerint hány ködlámpa / szúrófény, egyáltalán lámpatest lehet egy autón elöl?

Figyelt kérdés

Egy időben úgy tudtam h 2 ködlámpa + két szúrófény (bár pontosan fogalmam nincs mi ez). Ez azóta változott?


És pl 4 ködlámpa már tiltott elöl?


a szúrófényre (ha csak így lehet + 4 lámpatest a gyári lámpán kívül), akkor linkelnétek nekem mintát, hogy mégis milyen az? köszönöm


2016. okt. 9. 00:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

4 ködlámpa eddig sem volt engedélyezett elöl.

Kiegészítő fényszóró nem tudom mennyi lehet, de szimmetrikusan kell őket elhelyezni és a legközelebbiek közötti távolság asszem nem lehet kevesebb, mint 75 centiméter.

A 6/1990 Köhémben biztosan le van írva minden részletesen.

2016. okt. 9. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszi de és kiegészítő fényszóró alatt mit kell érteni? ugyan olyan tompított 55 W-os vagy ezek azok a bizonyos ledes menetfények, amik manapság olyan divatosak lettek?
2016. okt. 9. 06:49
 3/13 A kérdező kommentje:

ja és ezt a ködlámpás dolgok meg nem értem, hát ne viccelj, láttam én már olyan autót, amelyiknek pl a tetőcsomagtartó-lécére sorba volt szerelve + 6 db ködlámpa fent, gondolom, reflektornak használt vagy gőzöm nincs, de tény, h ott volt.

bár rémlik vmi olyasmi is nekem, h "munkahelymegvilágító-lámpa", és ha jól tudom, ezt bárhova, bárhogyan fel lehet szerelni, és még csak szimmetrikusnak se kell lennie. jól tévedek?

2016. okt. 9. 06:50
 4/13 anonim ***** válasza:

"köszi de és kiegészítő fényszóró alatt mit kell érteni? "


Az a "szúrófény".


Max. 2 db extra lámpatest a szabályos közúti autón.

2016. okt. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

" láttam én már olyan autót, amelyiknek pl a tetőcsomagtartó-lécére sorba volt szerelve + 6 db ködlámpa fent,"


Az munkalámpa, arra is megvannak a szabályok, ha nem vagy lusta elolvasni az említett 6/1990 KöHÉM rendeletet.

2016. okt. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Terepjárók tetején ami van? :D


Amúy ha jól tudom elől 2 országúti, 2 ködlámpa meg 2 helyzetjelző lehet meg a menetfény. Más nem.

2016. okt. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Skandináv államok ezt megfejelik még 2-3-4 nagy kerek rally lámpával. :D Mondjuk oda kell is, télen épp hogy feljön a nap, sok a vadállat mindenfelé. De gondolom kint más a jogszabály, mint itthon.

[link]


[link]

2016. okt. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

"2 országúti, 2 ködlámpa meg 2 helyzetjelző lehet meg a menetfény. "


-------yyigen, erre lennék kíváncsi, hogy a menetfény mit foglal magában? elolvastam a jogszabályt de nem igazán egyértelmű.

na meg azért nálunk is akadnak bőven olyan terepjárók, nem csak skandináv országokban, ha csak annyin múlik, hogy munkahely-megvilágító lámpának keresztelem el őket, akkor ám legyen. (max én menet közben tudok a legjobban dolgozni ...)

2016. okt. 9. 12:48
 9/13 anonim ***** válasza:

A menetfény használata kötelező lakott területen kívül vagy az helyettesíthető tompított fényszóróval. A menetfény pont ezt jelenti.


De a menetfény nem használható este illetve korlátozott fény viszonyok között. A menetfény a gyújtás ráadásától a tompított fényszóró felkapcsolásáig világíthat. Tompított fényszórónál halványabban világíthat, de az helyzetjelzőnek minősül.


Amúgy amire Te gondolsz az nem a menetfény. A menetfény az egy LED sor amit a 2013 után gyártott autókra már kötelező fel tenni, a régiekre meg itt Magyarországon elég bonyolult és drága feltenni.

2016. okt. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

így van, akkor egyszerűsítem a dolgot:

milyen címen tehetnék fel elölre, akár hűtőrácsra akár alá lökhárítóba tehát 2 db plusz lámpát, ha már gyárilag van a "sima" lámpatest + a ködlámpa?

ezek szerint max a led-sor maradhatna?

a + 2 ködlámpa még munkahely-megvilágító lámpai minőségben sem mehet semmiképpen?

lényeg h nekem baromira kéne, és mindegy mi a jogcím és mi a neve, de vhogy meg kell oldani.

2016. okt. 9. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!