Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » KÉzifék nélküli rögzítésnél...

KÉzifék nélküli rögzítésnél előre v hátramenetben célszerűbb hagyni a kocsit?

Figyelt kérdés
2016. okt. 9. 18:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ilyen szempontból én úgy tudom, hogy teljesen mindegy, de mindenki 1-esbe szokta hagyni.
2016. okt. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, az 1. és a hátrameneti fokozat is nagyon rövid, jó motorféket produkálnak. Valamikor réges-régen egy műszaki szakoktató magyarázta, hogy emelkedőn első fokozatban, lejtőn hátramenetben célszerű hagyni az autót, hogy ha mégis meggurul, visszafelé forogjon a főtengely, ne tudjon elindulni a motor, de ennek sok értelme nincs: ha leveszed a gyújtást, nem fog beindulni.
2016. okt. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

#2:


A régi dízeleknek nem kell gyújtás, tisztán mechanikusan működnek, ezért adták a fenti tanácsot régen az oktatók.

:D

2016. okt. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Igazából szerintem komolyabb lejtőn egyikben sem célszerű hagyni, mert előfordul, hogy a vezérlés elmászik és a következő indításnál le is nullázod minimum a hengerfejet. Egyik cimbi két éve járt így a TDCI Mondeojával :D
2016. okt. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

1-be hagytam és egész jónak tűnik,picit tettem bele "erőt" ,hogy megnézzem mit fog,de egész jól fog.

De valahogy idegel mégis :D

2016. okt. 9. 19:27
 6/14 anonim ***** válasza:

a kérdésre válaszolva: az emberek 99%-a 1. fokozatban hagyja-(sík úton)-


emelkedőn csak sebességben hagyni életveszélyes...ilyenkor minimum a járdaszegélynek kell kormányozni, de ha van kitámasztásra alkalmas tárgy, akkor azt az egyik kerék alá kell tenni...természetesen a gurulás irányába..


amúgy, ha hátramenetbe van téve a kocsi, akkor nem forog visszafelé a főtengely, ha elkezd gurulni az autó a lejtőn hátrafelé.

2016. okt. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Fog rendesen 1-esben is és hátramenetben is.
2016. okt. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hát olyan "emelkedő" hogy fék nélkül gurulna de ha kiteszem a lábam akkor megtudom fogni,tehát elenyésző.
2016. okt. 9. 19:36
 9/14 anonim ***** válasza:
Én meg kéziféket használok :D semmi gondom nem volt így az elmúlt 14évben
2016. okt. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Soha nem teszem sebességbe, csak kézifék. Normálisan működő kézifékkel nem gurulhat el.


Ha olyan meredek az emelkedő, hogy ez nem biztosítható (nekem is voltak .zar kocsijaim régebben) akkor ki kell ékelni, nekikormányozni a padkának, alátenni egy nagy követ a keréknek stb.

2016. okt. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!