Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kölcsön adnád így a kocsidat?

Kölcsön adnád így a kocsidat?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy a fiad/lányod el akarna menni a haverjával/barátjával/barátnőjével valahova mondjuk 20-25km-re és persze kocsival. A gyerekednek nincs jogsija, te nem tudod elvinni őket mert nem érsz rá akkor odaadnád a haverjának/barátjának/barátnőjének a kocsit hogy menjenek el azzal mert neki van jogsija csak kocsija nincs?

Ha igen akkor milyen feltételekkel? ha nem akkor miért nem?


2010. ápr. 25. 20:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Papírt írnék, habár nem kötelező, de fő a biztonság. Magamból kiindulva vigyáznék más kocsijára, meg egyébként is nagy a felelősség a többi utas miatt is. Szerintem azért beszélgess el a sofőrjelölttel és döntsd el, hogy megbízható-e. Egyébként sokat segít a döntésben, ha fogod a sofőrjelöltet és megkéred, hogy vigyen el téged valahova kocsival, pl bevásárolni, tankolni stb, így dumálhatsz vele és vizsgáztathatod is.
2010. ápr. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

mi az hogy papírt írnál? milyen papírt?

Magadtól egyáltalán felajánlanád a kocsit vagy csak ha kérik akkor adod?

2010. ápr. 25. 20:52
 3/13 anonim ***** válasza:
66%

nem

"Kocsit, nőt nem adunk kölcsön!"

ez egy alapszabály

2010. ápr. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Apám sokszor odadja a kocsit a barátomnak(19), mikor mi akarunk elmenni vhova a városban vagy neki kell hozni vmit. Nekem sincs még jogsim (18/L). Már több mint 3 éve vagyok együtt a barátommal, szóval azért gyakori vendég nálunk, ismeri az apám.
2010. ápr. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

én odaadnám neki...

feltétel az hogy egészben hozza haza a lányomat/fiamat, és a kocsit is.

Mi is így mentünk egyszer a haverommal kocsival, kísértetiesen hasonló helyzetben, és ez volt az anyának az egyetlen kikötése.

szerintem ez korrekt, nem kelti "semmit nem engedek" szülő benyomását, ugyanakkor kicsit felelőségtudatot ébreszt mindkettőjükben. (legalábbis bennem azt kelltett, aztán persze megnéztük mennyit bír az astra.....160 nál vége volt...:D :D XD

2010. ápr. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

kölcsönadási szerződés


[link]

2010. ápr. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
pénzt,nőt,autót kölcsön nem adnék
2010. ápr. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ki van zárva, hogy odadjam!

De ha te mégis odaadod, két tanúval aláírt részletes kölcsönadási szerződést kell írni, arra a konkrét időtartamra, különben gyorshajtás, bírság, bármi van, fizetheted!!

2010. ápr. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Egy napra már lehet 3-4 ezer ft ért kiskategóriáskocsit bérelni.Ha annyira kel nekik
2010. ápr. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
* kell
2010. ápr. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!