Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Közúti ellenőrzés során...

Közúti ellenőrzés során ellenőrzik a tulajdonjogomat? Ha kölcsön kapom az autót mit kell tennem?

Figyelt kérdés
2011. aug. 23. 09:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Gépjármű kölcsönadási szerződést kell kötni, ha kölcsönjárművel közlekedsz. Leagalább 2 okból nagyon fontos:

1. Igazolja, hogy a járművet nem jogtalanul használod, nem loptad stb.

2. Az objektív felelősség miatt lényeges (főleg a kölcsönadónak) hogy igazolni tudja, ha az adott időben valamilyen közlekedési szabálysértés történik, akkor a forgalmi engedélyben szereplő tulajdonos csak így mentesülhet a következmények alól. (Büntetés, stb)

Szerződés mintát találsz a neten.

2011. aug. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A fentieket még annyival egészíteném ki, hogy a kölcsönadási szerződés nem kötelező. Ha nem rendelkezel vele az igazoltatáskor, akkor sincs semmilyen hátrányos következménye rád nézve (nem bírságolhatnak meg, vagy jelenthetnek fel miatta).
2011. aug. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
De van. Engem azért büntettek meg 5 ezer forintra ,mert a saját autóm még nem volt 15 napon belül átíratva és azt mondtam kölcsönkértem persze kölcsönadási nem volt nálam,, Eszembe nem volt hogy írjunk..
2011. aug. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!