Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ablakemelő modul honnan veszi...

Ablakemelő modul honnan veszi a jelet, mikor kell felhúzni az ablakokat?

Figyelt kérdés

KD ALARM 4W típusú ablakemelő modulom van, egy Mistral Max R2 riasztó és egy Thunder központi zár vezérlő 2 központi zár motorral.

A riasztó ajtó nyit-zár kimenete a központi zár vezérlőbe van bekötve (barna és fehér).


Az ablakemelő modulnak kéne valahonnan jelet venni, nem tudom a riasztó tudja-e kezelni vagy a központi zár valamelyik vezetékéről kéne levenni egy szálat.



#kd alarm 4w #mistral max r2
2016. okt. 14. 20:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Szép kupac szart kezdesz építeni. Miért kellett külön zárvezérlő, miért nem volt elég a riasztó zárvezérlő kimenete?

Relézd meg azt a kimenetet ami most a zárvezérlőre megy.

2016. okt. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem én szereltem be, hanem egy villamosság szerelő. Sok vezeték eltört az ajtó átvezetésnél és kicseréltem a vezetékeket, de a nagy katasztrófában volt egy-kettő, ami magától szétjött és nem tudom, hova csatlakozott az ablakemelő modul egyik vezetéke, ami gondolom a jelet vette, ha lezáródik, akkor húzza fel az ablakokat.


Próbáltam olyat, hogy a központi zár motor barna vezetékére tettem, akkor működött, ha lezártam, akkor felhúzta az ablakokat és valószínű így is volt bekötve.


Amit még szeretnék, hogy a modul ne működjön, ha a riasztó ki van kapcsolva. Van a riasztónak olyan kimenete, ami kikapcsolt állapotban 12V-ot ad? Ezt ha rákötném az ablakemelő modul gyújtás bemenetére, akkor az elvileg blokkolja a működését.


(Egy ősrégi autóról van szó, karburátoros.)


Riasztó nevét keresőbe beírva az oldal közepén van róla egy pdf, abban benne vannak a kimenetek.


Ennyire "értek" hozzá, a "relézés" nekem ismeretlen fogalom sajnos.

Köszönöm a segítségedet.

2016. okt. 15. 07:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!