Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak mit ajánlanátok?

Roland0506 kérdése:

Első autónak mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Rengeteg autót néztem már, típustól független és kiváncsi vagyok az itteni véleményekre is!

350ezer körül lenne a vége amit fordítani tudnék autó vásárlásra átírás nélkül!

Max. 200.000km.

1999-2000-2001-es évjárat, 17-18 évesnél ne legyen öregebb.

1.6-nál ne legyen nagyobb.

Benzines előnyben ugyanis városban használnám rövid távokhoz, ja és az olcsó fent tarthatóság is fontos!

Amiket eddig nézegettem főleg:

-volkswagen

-peugeot

-renault

-fiat

-suzuki

-seat

-skoda

-mazda

-nissan

Köszönöm előre is a válaszokat!



2016. okt. 15. 12:16
 1/8 anonim ***** válasza:

"Max. 200.000km. "

Ez most mégis mire jó?


Kizársz vele egy csomó jó autót,cserébe vehetsz valami 350-400 ezerről visszatekertet,amit 197 ezerrel hírdetnek.

Ez mégis mitől jobb,mintha megvennéd valós 260 ezer km-el,viszont becsületes korrekt embertől?


Vagy éppen találsz egyet valós 170e km-el amit városban használtak végig,meg egy másikat 270e km-el,amivel nagyrészt országúton mentek,te akkor is a kevesebbet futottat vennéd?

2016. okt. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ami valóban megérné, azt pont kihagytad a sorból. Opel Astra. Ford Focus.
2016. okt. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én első autónak egy ezres suzukit vettem. Féltem tőle, rengeteg előítéletem volt, féltem hogy lenéznek, megszólnak, de nem bántam meg. 2 év alatt nem kért semmit szinte, kötelező szervízeken túl, megtörtem párszor, hiszen végülis ezért vettem, hogy megtanuljak rajta vezetni. Nem költöttem rá semmit, kis koccanások fillérekből meg volt az első sarki bontóban, így tudsz gyűjteni a következő komoly autóra. 5-6 literes fogyasztás, úgy, hogy úgy járatom, hogy azért ne maradjak le a forgalomtól. Én abszolút megvagyok vele elégedve. Szar autó, nem kényelmes, nem halk, nem tágas, de friss jogsival ,városban, fiatalként, teljesen élhető. És sokkal jobb, mint a bkv. A csajozás sem a kocsin múlik ;)
2016. okt. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves Miquel!

Ford focus-ról nem sokat tudok, ki tudnád fejteni egy kicsit jobban, hogy miért érné meg pont ez az autó? :)

2016. okt. 18. 17:10
 5/8 A kérdező kommentje:
Suzukin én is gondolkodtam csak néha annyira elmegy tőle a kedvem, hiszen rengetek rossz véleményt is olvasok róla pl. hogy "papír" autó és ha ütközöl tuti lesz valami bajod. Ez a legtöbbször visszatérő vélemény és hát ilyenkor egy kicsit elbizonytalanodok, sok jó és sok rossz dolgot írnak róla ezért nem tudok dönteni :/
2016. okt. 18. 17:14
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát nem egy életbiztosítás, az biztos. Nem jó benne ütközni, de semmiben sem. Városban nem vészes szerintem, még ha 50-60nal rongyolsz bele valakibe, meghalni nem fogsz. Én 60ról fékeztem és esőben belecsúsztam az utolsó autóba. Motorháztető és lökhárító csere, másiknak egy karcolás lett kb a kocsin. De neki az még is 70 ezer volt, bár gondolom azért jól le is húzták a biztosítót a káromra, míg nekem 20ból meg volt. :D Arra h elbaromkodj és átess a tűzkeresztségen szerintem jó. Eldobhatod, nem fogod nagyon megsiratni.
2016. okt. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért merem ajánlani a Focust, kérdező, mert a nejemnek is az van. 2004-es, 1.8 benzin. A világból kivisz komolyabb ráfordítás nélkül. Talán csak a kipufogó a gyenge pontja, az hajlamos a rozsdásodásra, meg a vezetőoldali ajtónak az alján látszik már valami.
2016. okt. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ford Focusok özönlöttek az országba nyugatról, levetett, tekert kilométeres autók. Ennyi pénzért jót nem fogsz találni, ha kívülről szép is, ennyi pénzért alma feeling. Kívül csilivili, belül meg szarrá van rohadva. Aztán széttárja a kereskedő vagy az eladó a kezét, hogy perelj, 350 ezres kocsiért ki perel? :)
2016. nov. 28. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!