Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Te vittél festékrétegvastagság...

Te vittél festékrétegvastagságmérőt kocsivásárláskor magaddal? Te vettél magadnak vagy kérted valakitől? 1 Milláért akarok kocsit venni.

Figyelt kérdés
Kérdés hogy ezek a rétegvastagságmérők mennyire hitelesek? Mert egy 10-15 ezret megéri rászánni nemde?
2016. okt. 16. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

1 milláért akarsz új autót venni, akkor az már nem új, legyen mondjuk 10 éves. Használt autó. Ha parkolásnál meghúzták és kijavították, akkor már ott elüt a rétegvastagság, ha az asszony meghúzta a kapubejáróban akkor ott is el fog ütni. Ha rohadást javítottak ott is.

Ha ropira volt törve és kettőből építették újjá azt meg valszeg telibe fényezik, ott nem lesz nagy eltérés :)


Én nem szoktam foglalkozni ilyen festékméregetéssel - bár tényleg hasznos tud lenni néha.


A legolcsóbb, ha van polarizált napszemüveged. Abban általában szépen látszik, ha már árnyalatnyi eltérések vannak.

2016. okt. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nagyon felesleges. Márkát nem írtál de nagyjából a 97-2003 évjáratúakat nézegeted gondolom. Na most ezek 13-21 év között vannak. A legtöbbe 4-500000 km, igaz az óra csak 250-et mutat. El tudod te azt képzelni hogy átlag 17 év alatt hányan törik össze az autójukat??

Itt a lényeg a szakszerű javítás. Nyúlványok épek legyenek! Figyelni kell az illesztési hézagokat ezek mindig párhuzamosan futnának. Ha szépen és precízen javították, akkor nem gond, ha össze volt törve.

2016. okt. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igy van nem új kocsit veszek csak nekem új! 10-14 évesig egy Honda jazzt néztem! Sok igazság van benne amit írtatok!
2016. okt. 16. 14:27
 4/7 anonim ***** válasza:

#2 vagyok. Nekem háromszor törött össze a kocsim. Ebből kétszer szabalyosan parkolt (1. Tesco parkolóban letúzták a tükröm, 2. Plaza parkolóban egy arú szállító 7.5 T tehetautó nem zárta be rendessen a raktérajtot es nekicsapódott a kicsimnak többször is. Amikor elhaladt mellettem.) 3. Esetben a zebra előtt álltam és engedtem at a reggeli diáksereget, közben valaki belémjött hatulról. Áttólt a zebrán ugy hogy közben nyomtam a féket (mindig benyomott kékkel várakozok) és az utolsó gyereket fellöktem a kocsival. Ennél a koccanásnál eltünt a csomagtartóm, de egesz szepen helyrehozták.

Ezzel arra akartam rávilagitani, hogy egész eddigi életemben balesetmentesen közlekedtem és így csak 3 szor törték össze a kocsimat

2016. okt. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem sok értelme van.

Lehet hogy találsz olyat amit sose törtek meg, de ha ragaszkodsz ehhez akkor lehet hogy lemaradsz egy remek autóról mert amiatt nem veszed meg ,hogy az első kerék felett újrafényezték. Lehet hogy valaki csak meghúzta, nem is biztos a vezető hibája, ki lett javítva és ennyi.

Apám kocsijának is nekimentek de meg lett javítva. Most ez miatt lenne rossz autó?

2016. okt. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem, és nem is láttam soha értelmét. Ha valami karc ki volt javítva, máris megzavar. Tegyük fel, ha törve is volt az autó, engem az sem izgat, csak legyen szépen megcsinálva, és 100-nál is menjen szép egyenesen. Persze nekem van szemem hozzá, hogy mit kell nézni, hogy törött e vagy sem az autó, de aki nem ért hozzá, azt a rétegvastagság mérő is csak megzavarja.
2016. okt. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én a kereskedőt kértem meg, hogy a jelenlétemben mérjük körbe, hozta is a sajátját.

Kiderült, hogy a bal első ajtón 80 mikronnal vastagabb. Ettől függetlenül megvettem.

Később felhivtam az előző tulajt (Postaautó) a szervíztörténetért és elmondták, hogy (saját) szakszervízben cserélték és festették a komplett ajtót. A festés hibátlan lett, az illesztésbe hunyorogva talán bele lehet kötni, szemre csak akkor látszik, ha direkt keresem.

2016. okt. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!