Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault clio 2003 mennyibe...

Renault clio 2003 mennyibe megbízható és olcsó fenntartású autó?

Figyelt kérdés
Véleményekre vagyok kíváncsi
2016. okt. 16. 18:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Nos, nekem egy 2006-os 1.2-es Clio Campusom van, tehát nem tudom mennyire tudok számodra releváns információkkal szolgálni, de azért leírom a tapasztalataimat ezzel a modellel kapcsolatosan.


Már 10 éve használom az autót, főként városban, és szerintem viszonylag dinamikus, mondhatni fürge, szerethető kis kocsi. Bár azt azért hozzá kell tenni hogy ezt a 1,2 literes motort pörgetni kell rendesen. A városi fogyasztása olyan 8-9 literre jön ki /100 km, az országúti az valamennyivel kevesebb (6-7 liter), azonban autópályán nagyon gyenge, oda már kell az erősebb motor.


Egyébként elég megbízható autónak tartom, sosem hagyott még cserben, viszont azért voltak fenntartási költségei. Hatalmas összegeket még nem kellett rááldoznom, viszont pár évvel ezelőtt ott hagytam vagy 150 ezret a műszaki vizsgán, a lámpákkal volt valami gebasz (talán a relédobozt kellett cserélni) meg volt még valami amire most hirtelen nem emlékszem. Ezeket leszámítva semmi pluszköltség nem volt. Azonban a nyáron elromlott a klíma.. Akadnak azért problémák, de egy 10 éves autónál szerintem ez természetes, pláne ha az embert nem sajnálja annyira. Úgyhogy azt nem mondanám hogy olcsó fenntartású, de szerintem nem is drága, egyszóval átlagos.


Egyéb szempontokat figyelembe véve, egy nagyon komfortos, esztétikailag szép, műszakilag kiforrott gépezet, célnak pont megfelelő.

2016. okt. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!