Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van valami jele annak ha régi...

Van valami jele annak ha régi az olaj a kocsiban és cserére szorul?

Figyelt kérdés

Vettem egy használt autót és a tulaj azt mondta hogy nemrég volt olaj, olajszűrő csere, szóval nem kell lecserélnem, de én annyira nem hiszek a szavának, sose lehet tudni...


Van valami jele annak ha az olaj már régi az autóban?


Annyira nem értek hozzá, azt tudom hogy évente kell cserélni, de ha tényleg cserélt benne nemrég akkor nem vinném el újra.


2010. ápr. 26. 12:03
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
évente ez azért így nem igaz,mert inkább 20-30 ezer kilométerenként szoktam,régebbi autókon meg szerintem sűrűbben kéne,de majd a szakik megírják.
2010. ápr. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kihúzod a nívópálcát, letörlöd egy papírzsepivel, ha fekete rajta az olaj, akkor nem most volt cserélve. A friss olajnak halvány sárgásnak kell lenni.
2010. ápr. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
ha kivillan a műszerfaladon a piros kancsó, akkor cseréld le :D (ezt csak viccnek szántam, de ha tényleg világít, akkor nem xD) ha túl öreg az olaj, akkor nem megy úgy a kocsi mint normál állapotban :)
2010. ápr. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A nívópálca már a 2 hetes olajnál is fekete. Szemmel nem igazán tudod megállapítani, hogy milyen az olaj állapota. Más módszer pedig nincs. Bármit teszel, vagy nem teszel a kocsiddal, tied a kára. Ha ismerőstől vetted , és megbízol benne, akkor hagyd.Olyan nagy vész egyébként nem származik belőle, ha kicsit öreg az olaj, csak legyen benne!
2010. ápr. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Lehet akkor bízok az emberben, aztán majd nyár végén lecserélem, biztos ami biztos.

2010. ápr. 27. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!