Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Donornak autót Angliából,...

Donornak autót Angliából, lábon hazahozni?

Figyelt kérdés

Hogyan valósítható meg ez a legolcsóbban? Van valamilyen másfajta adásvételi, hogy az angol magánszemély (vagy kereskedő?) külföldre adta el a kocsit? Alaphelyzetben ilyenkor a biztosítás gondolom megszűnik, így valamit kéne rá intézni. Most egy adásvételivel, még aznap tudok rá kötni pár napos biztosítást ami fedez akár franciába, németbe és egész végig az úton amíg haza nem érek? Egy hétig hadd ne kelljen ott maradni mire a törzskönyvet vagy mi van ott, ki nem postázzák meg nem is tudnák hova mert nincs angol lakcímem.

Mivel donor lenne így nem akarom honosítani, forgalomba helyezni meg semmit, így kipakolom ami kell belőle, és mehet a vastelepre? Semmit nem kell jelenteni az nkh-nak, okmányirodának?



2016. okt. 20. 18:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Erre van a P-s rendszám. Keress egy ismerőst, akinek van ilyen. Kimentek együtt, hazahozzátok(hivatalosan csak Ő vezetheti), Te meg fizetsz neki valamennyit.

Ez a legegyszerűbb/legolcsóbb szerintem!

2016. okt. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

P rendszámos ismerősöm nem igazán van sajnos, szóval ez nem annyira járható út. Bérelni meg érthető okokból nem akarok... Időközben 2 lehetőség röppent még fel


1. Van egy angol ismerősöm, vele leboltolni mindent, köt rá biztosítást mivel van angol lakcíme és az én nevemre is, onnantól meg közlekedhetek vele én is. Csak a kérdés, hogy engem, mint külföldi lakcímű személyt megjelölhet a biztosításban? Ha otthon vagyok, jelzek neki és kivonatja véglegesen a forgalomból, vagy adásvételit írunk hogy külföldre értékesítette stb és akkor a visszatérítik a havi biztosításból fennmaradt összeget is..


2. Útközben németeknél intézni egy sárga rendszámot, azt fel a kocsira és jöhetek haza?


Melyik a járhatóbb út? Bármi kötelezettségem van otthon, ha nem akarom forgalomba helyezni?

2016. okt. 21. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!