Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az egyenesfogazású váltót...

Az egyenesfogazású váltót tényleg tönkreteszi, ha nem egyesével váltasz?

Figyelt kérdés
Én nem hiszem, tudom, hogy nagyobb nyomaték, de hangos, meg hogy felfelé nem feltétlen kell kuplung, de összekuszálja a szerkezetet, ha nem egyesévél váltasz?

2016. okt. 22. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Mér te felfele kettesével tolod?
2016. okt. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nyomod neki a padlógázt csakhogy kettesével tudj felváltani akkor nyilván szétcseszed a kocsit, legalábbis gyorsabban, mintha normálisan váltanál ahogy illik.
2016. okt. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kreténség ez 3-ból 5-be meg 2-ből 4-be akármilyen autónál.
2016. okt. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyenesfogazásúnak mindegy, mert nem a fogaskerekeket tologatod egymásba, hanem a szinkrongyűrűket vagy a körmös kapcsolókat. Oké, tudom hogy a körmös kapcsolósak azok egyenes fogazásúak általában, de azért a szavakkal helyben kéne lenni, ahogy azzal is hogy ez nem "tolóváltó".


Nem teszi tönkre, ha rendesen kuplungolva használod nem, bár így is előbb tönkremegy mint egy szinkronkerekes megoldás. Ha kuplung nélkül használod akkor attól függ mennyire van érzéked hozzá. Ha nincs akkor elég hamar letöredeznek a kapcsolókörmök, aztán meg szépen bedaráljáka fogaskerekek is amikből kitördel pár fogat, utána meg már meg is van a fesztivál a váltóban.

2016. okt. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!