Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 5008 vagy Citroën...

Peugeot 5008 vagy Citroën Grand C4 Picasso?

Figyelt kérdés
Olyan ember véleménye érdekelne, aki mindkettőt próbálta.

2016. okt. 24. 22:57
 1/7 A kérdező kommentje:

Senki nem szólt hozzá a témához eddig :-(

Francia autó kedvelők, hol vagytok? :-o

2016. nov. 15. 00:05
 2/7 anonim válasza:
Ilyen sokan bírják a francia kocsikat..
2016. nov. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Engem is érdekel ez a kérdés!!
2017. jan. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mi mindkettő márkát kedveljük, volt mindkettőből több autónk. Jelenleg régi picasso-nk van.

Az 5008-ast és a Grand C4 Picasso-t is kipróbálva, utóbbi jobban tetszik az egész családnak. Itt mindkettőből a 2014 utáni újabb gyártmányokról van szó. Míg 5008-asból Allure addig a C4-ből Exclusive kategóriát nézegetünk, tehát az extrákkal rendelkezőket.

5008-asban jó dolog, hogy vannak mechanikus kapcsolók, a C4 teljesen digitális vezérlésével szemben. De épp ez a 7-10 colos kijelző a pozitív a C4-ben, az 5008-as mini fedélzeti kijelzőjével szemben. Azt sem értem a tolatókamerát miért spórolták ki az 5008-asból.

Automata váltó esetében is, nekem a C4 jobban tetszett. A régebbi Picasso-ból kiindulva úgy hittem a Peugeot gyorsul majd jobban, de tévedtem.

2017. febr. 7. 18:59
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Másik kérdéshez írtam, de ide is illik:


Sokan kritizálják a francia autókat, de tapasztalatból mondom, 99 százalékuk nem vezetett, nem birtokolt francia autót, csupán a magyaroknál kialakult, hogy ezt kell mondani, mert más is ezt mondta. :-o :-( Halottam valakitől... A kollégám mesélte, akinek német autója van... a szomszéd keresztfiának, unokahúgának, férjének volt egy francia autója és az nagyon rossz volt...


Kezdjük avval, statisztikai megállapítást még az a magánszemély sem tud levonni, akinek valóban volt/van francia autója. Hiszen egy átlagember legfeljebb 2-8 autót használ élete során.

Érdemleges statisztikai adatoknak utána lehet nézni. Az autók népszerűségének, a szervizelési átlagoknak, a meghibásodások előfordulásának, gyakoriságának, a típusok átlagos életkorának, stb.

ADAC hibastatisztika 2013.-ba a kompakt autók között a második legjobb volt a Citroën C4 Picasso, csak a BMW X1 előzte meg!

De persze a statisztikák is alakíthatók igény szerint, így ezek sem mindig mérvadók. Ráadásul, a kategória nélküli rangsorokban minden típusú, árkategóriájú autót összehasonlítanak mindenfélével. Mintha egy gepárdod hasonlítanánk össze egy elefánttal. :-)

Az ilyen rangsorban a japán autók vannak elől többnyire. Főként a Honda, Mitsubishi, Toyota, de a Suzuki is előkelő helyezéseket szokott elérni. Ám a német autók semmivel nem mutatnak jobb szintet a francia járgányoknál! Ez egy nagy magyar tévhit!


Sofőrként és magánemberként vezettem már mindenféle márkát, típust. Saját autónak megkedveltem a Peugeot-Citroën autókat, pedig volt már német és japán is alattunk. Egyterűeket nézve:

Oper Zafira 1.6 Enjoy - Ment mint a golyó, de előzésnél néha elfogyott az erő belőle. Hosszú úton kényelmetlenül kemény volt az ülés, főleg a középső sor és a pótülések. Sokszor kellett szervizelni. Szinte mindig volt valami kis apró gond vele. :-( 1,5 év után lecseréltük.

Peugeot 308 SW 1.6 benzines Full extra- Ez kombi, így a pótülések csak ki-be tehetők, ha épp kellenek. Mindig előre kellett tervezni, ráadásul csak gyerekeknek ajánlott, felnőtt nem fért el bennük. Az autó ettől függetlenül nagyon kényelmes, és kifejezetten sportos vezetési élményt nyújt. 200 km/óráig mertem tolni neki próbából. Szépen gyorsult, erő soha nem fogyott el. Úttalan utakon is jól teljesített. (pl. Zalaszántói sztúpához viharos eső után, erdőben hegynek fől és le) A panorámatető nagyot dobott a komfortérzésen.

Citroen xsara picasso 1.6 sx - öreg autóként vettük, de úgy is nagyon jól bírta magát. Műszaki vizsga előtti szervizeléseken kívül nem kellett javítani! És itt egy 10-14 éves autóról beszélünk! Általában Bp-en belül használtuk, de évente 4x-7x mentünk vele vidékre is. Autópályán szépen ment 120-150 között, bár nem egy sportautó. Fogyasztása városban is 10-12 liter. :-( De cserében bátran lehetett nyúzni. Akár a 307SW-nél, ennél is szuper jó találmány az önálló, mobilan rendezhető ülések. (kivéve az elsők) Szekrényektől a teljes kertészeti felszereléstől, az építési cuccokig mindent vittünk vele. Utazni kényelmes, minden ülésben.

Citroen C4 grand 2.0 Bluehdi Exclusive automata 2014 - Egyszerűen fantasztikus autó! Mindegyik családtag beleszeretett! Már a kiválasztásnál is vonzott mindannyiunkat. Használat után pedig csak fokozódott a vonzalom. :-) Hatalmas, tágas, napfényes (panorámatetővel), halk, gyors, futurisztikus. Gyerekeim csak űrhajónak hívják. :-)

Ahogy mindenki szokta említeni, a klímának és néhány egyéb vezérlésnek jó lenne külön gomb, de megszokható a tablet vezérlés is. Napfényben néha zavaró tud lenni. :-(

A JBL hifi igazi élmény! A klíma szinte azonnal hideget nyom. A fűtés a miénkben skandináv széria lévén plusz fűtőradiátorral szerelve nyári hőségre képes még mínusz 20 fokban is.

A hosszú utazásoknál is nagyon kényelmes. Mivel full-full extrás az autó, így ki sem akarunk szállni belőle.

Európa túrát mentünk vele Párizsba! Ausztria-Németország-Belgium, Franciaország. (Egy hétig voltunk Párizsban ismerősnél, akkor többnyire a garázsban volt. Könnyebb gyalog közlekedni a belvárosban, mint autóval.) A visszautat sem apróztuk el! Párizs-Lyon (megszálltunk)-Avignon-Marseille-Cannes-Nizza (megszálltunk a közelben), Majd Olaszország Genova, Pisa (megszálltunk San Miniato-ban), Firenze-Bologna-Padova-Velence-Ljubljana-Budapest.

Tankoláson, autómosáson kívül, egyszer cserélni kellett ablaktörlőlapátot elől. Ha már ott voltunk, a Párizsban élő barátunk autószerelő ismerőse átnézte az autót a visszaút előtt. Semmi problémát nem talált.

Kicsivel több, mint 4000 kilométer lett a vége. Gond és probléma mentesen, nagyon kényelmesen. Ennél a tesztnél nem kell nekem több, mindent elárul a francia autókról!


Még annyit megjegyeznék, teherautók esetében nálam a Fiat és a Peugeot van a ranglista élén. Harmadiknak a Toyota, de az csak kisteher volt, ám ezren használták és azt is bírta a cégnél.

Jómagam egy autóalkatrész forgalmazó cégnél dolgozom.

45F

2017. márc. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én is egy Peugeot 307 1.6hdi-t használok már lassan 8 éve. Másfél évesen vettem 24000km-el, most van benne 157000. Soha sehol nem hagyott ott. Kényelmes, 5-6 L a fogyasztás. Voltunk vele Ausztriában többször, Szlovákiában, Szlovéniában, Olaszországban és Horvátországban. Lengyelország kimaradt. Apám is ellenkezett mikor megvettem, neki a hasonló korü Lacettijével sokkal több gond van. Lassan ezt megkapja a feleségem, én pedig nézegettem az 5008-ast, nekem szimpatikus, ráadásul ár/érték arányban a legjobb. Úgyhogy nagyon pozitív a tapasztalatom a Peugeot-val.
2017. ápr. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem tudunk dűlőre jutni még mindig, pedig lassan döntenünk kellene.

Most már ott tartunk, hogy más márkák is szóba jöttek, amivel csak jobban összezavartuk magunkat. :-(

Ahány embert megkérdezünk, mind mást mond. Legyen az úrvezető vagy autószerelő. A saját autószerelőnk a Citroën-re voksolna, mert hozzájuk nagyon sokszor jönnek újra és újra ugyanazon peugeot-k javításra. Csak mindig más a baj velük. A saját tapasztalatunk is az, kicsit hisztisebb a Peugeot a Citroën-nél, ám viszont fickósabb, erősebb.

Az 5008-asban nem tetszik a mini kijelző. A Grand

C4-et próbáltuk előbb, utána hiányérzetem volt a tolatókamera és főleg a 360 fokos kamera miatt. Nagy autók, jól jönnek ezek a kamerák. Nem is értem, miért olyan ritkaság az 5008-asoknál a tolatókamera. (?)

A citroën-nél pedig a túlzott digitalizálás nem jön be, zavaró, hogy nincsenek gombok, mindent a tabletről kell kezelni.

A legnagyobb problémám, hogy még nem találtunk olyan autót egyikből sem, amiben (aránylag) kevés kilométer lenne, kora sem túl régi, és mindez mellett full extrás is.

Illetve egy Grand-ot találtunk, de megvették ez orrunk előtt. Más márkából viszont sikerül ilyet találnunk, ám azoknak kisebb a csomagterük.

Kompromisszumokkal döntést hozunk a közeljövőben.

2017. ápr. 29. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!