Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mercedes A-Osztály mennyire...

Mercedes A-Osztály mennyire lenne jó választás első autónak?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra hogy mennyibe kerül fenntartása? Mennyire megbízható és kihasználható? Használtan vásárolnék, egy olyan 10 év körülit. Megérheti? Milyen rejtett bajai lehetnek, melyik motortípust érdemes választani stb.. Nem családi autónak kell, de ezzel járnék mindenhova (munka, autópálya stb).


Azért esett erre a modellre a választásom mert gyermekkorom óta rajongok a mercikért, és különösen tetszik ez a típus. Tudom hogy jóval költségesebb a fenntartása mint egy Suzukinak, és a szervízdíjak sem olcsók, de ez nem feltétlen tántorít el.


Nem 17 éves kezdővezető vagyok, már jó pár éve van jogosítványom, és több százezer kilóméter van már mögöttem, viszont csak most jött ez az ideje annak hogy saját autót vásároljak. Így tehát tényleg csak ezzel a modellel kapcsolatban várok visszajelzéseket, más nem igazán érdekelne, kivéve hasonló kategóriájú német autók jöhetnének még szóba. Előre is köszi a válaszokat!



2016. okt. 25. 19:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne vegyél! Főleg 10 éveset ne. Minden költségét tekintve Mercedes, tehát drága, és sokszor speciális tudás illetve szerszámok kellenek a javításához amivel gyakran csak a márkaszervizek rendelkeznek. Még egy kulcsmásolás is alsó hangon 60E Ft.
2016. okt. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Autókölcsönzőben dolgoztam ahol sok volt a merci. Egyedül az A mercit nem szerettem, olyan kis semmilyen vacak. B, C mercik meg tök jók.

Próbáld ki mielőtt veszel.

2016. okt. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A 170 Mergán tanulok vezetni, valami világi szutyok szerintem, a méretén kívül semmi szerethető nincs benne, egy ezres swifttet jobban lehet szeretni. (Magán vélemény!!)
2016. okt. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Idétlen autó, nem mellesleg pedig rengeteg műszaki gondja van. Ez nem méltó a csillaghoz. Rendes Mercedes a C osztálytól kezdődik. Az A Merci csak kiábrándítana a márkából.
2016. okt. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne vegyel ilyet!
2016. okt. 26. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A Merciből az A osztály a legkisebb, kábé mint az Opelből a Corsa vagy a VW-ből a Polo (15 évvel ezelőtt). Azért találták ki, hogy a kisembernek is lehessen Mercije olcsón, szinte semmivel sem tud többet mint az említett két kiskategóriájú autó. Valamivel kényelmesebb azoknál, meg talán több extra van benne, de cserébe legalább kétszer annyiért kapod meg és 3x annyiba fáj a szervizelése. 10 év feletti autónál pedig már igencsak benne van a pakliban a szervizigény, akár Merci, akár nem.
2016. okt. 26. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Azért találták ki, hogy a kisembernek is lehessen Mercije olcsón,"


Természetesen ez alatt a német "kisembert" értem, nem a magyart.

2016. okt. 26. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nagyjából csatlakozom az előző véleményekhez, ebben a kategóriában én se találok érvet a Mercedes mellett.
2016. okt. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. okt. 26. 18:56
 10/10 4165SLT ***** válasza:
Ha szereted a Mercedes-Benz-eket, ne A-osztályt vàlassz. A költségei Mercisek. Amúgy egy gurulós munka érzete van.
2016. nov. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!