Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi ertelme van a telezöld...

Mi ertelme van a telezöld lampanak ha szembol alapbol nem johet senki, mert nincs ut szemböl?

Figyelt kérdés

Nem ertem ezta keresztezodesta amibe ma reggel belementem:


Allok a piroslampanal, balra akarok menni. A keresztezodes T alaku en a T függöleges szaraban allok tehat csak balrol vagy jobbrol johet forgalom szembol nem.

Amikor a piros telezöldre valt jobbra es balra is pirosat kapnak az egyenesen tovabbmenni szadekozok a T vizszintes szaraban. Ekkor elindultam es mentem.

minden OK Volt.

De igy megis minek a telezöld, kinek kellene elsobbseget adnom ha alapbol nem johet senki szembol?



2016. okt. 26. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért milyet kéne rakni? Jobbra-balra mutató nyilat, nehogy valaki egyenesen nekihajtson a falnak?
2016. okt. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A felvetes jogos, pontositok:

Nekem külön balra kanyarodo savom Volt. A jobbra kanyarodoknak külön jobbra kanyarodo savja külön piros/zöld lampaval ami besorolosavba vezetett.

Az en savomban miert telezöld Volt miert nem balra mutato zöld nyil?

2016. okt. 26. 13:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Mert azt jelzi, hogy veled együtt más is indulni fog és figyelj oda, hogy aki jobbra kanyarodik, az is meg fog veled indulni és be fog fordulni melléd.
2016. okt. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elfogyott a balra zöld, amikor csinálták a kereszteződést. A kivitelezők is emberek, tévedhetnek.
2016. okt. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha balra kanyarodó sávban vagy, akkor eleve csak balra mehetsz, tehát nincs értelme nyilas lámpát rakni.

A telezöld csak annyit jelent, hogy a szembeforgalomnak elsőbbséget kell adni balra kanyarodás esetén. Ha nincs szembeforgalom, akkor értelemszerűen nem adsz elsőbbséget.

Szerintem ez a legtöbb helyen így van, pl itt is: [link]

2016. okt. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Még egy ötlet: a tőled balra lévő veled egy időben jobbra kanyarodik. Bár nem kereszteződik az utatok, de a telezöld mégis óvatosságra int. Például busz vagy kamion már átlóghat a sávodba.
2016. okt. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Meg egy pontositas:

Aki a T vizszintes szaraban tolem jobbra all eppen a piros lampanal es nagy ivben balra mellem akar kanyarodni es tovabb menni annak külön balra (mellem )kanyardo savja van kulon lampaval ami nem telezöld, hanem bala mutato zöld nyil.

Vele keresztezodik az utunk, de azt nem tudom hoy egymas utan vagy egyszerre valt-e zöldre az o lampaja es az enyem.

2016. okt. 26. 14:39
 8/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
Telizöld NEM jelenti azt, hogy BIZTOSAN kell elsőbbséget adnod valakinek. A nyilas zöld viszont jelenti azt, hogy BIZTOSAN NEM kell elsőbbséget adnod. Egyébként elsőbbséget nem csak autónak kell adni, hanem pl ha van ott zebra, akkor az ott átkelni szándékozó gyalogosnak is, és olyankor sincs nyilas zöld.
2016. okt. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!