Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » E36 fényszóró magasságállítása...

E36 fényszóró magasságállítása, de hogyan?

Figyelt kérdés
Nemrég tulajdonomba került egy 95ös E36os BMW. Mondhatni hibátlan állapotban van, egyetlen apró dolgot kivéve. Mikor hazahoztuk, az úton szembejövők egyfolytában rámvillogtak, később kiderül miért. A fényszóró túl magasan volt, elvittem hát beállításra. A szerelő megpróbálkozott vele, de egy adott pontnál nem tudta lejjebb vinni, így továbbra is vakítom a szembejövőket. Kérdésem, hol tudnának vele valamit kezdeni? Kasztnis, esetleg autovillamosságis? Ötleteiteket előre is köszönöm.

2016. okt. 20. 17:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem vagyok autószerelő, ezt gyorsan leszögezem.... de nekem is van egy ilyenem.


Egy VW Polo-ban hasonló volt a probléma. Kiderült, a szerelő nem rakta bele rendesen a cserénél az izzót, nem volt 100%-ban helyén. Helyére pattintottam és rögtön meggyógyult.


Persze ez nagyon amatőr hiba.... nem valószínű, de egy csekkolást megér.


Másik: sérült az autó, el van deformálódva az eleje, egész pontosan a felfogató lemezek. Akkor karosszériás.


3. Fényszóró magasság állító motor nem müxik rendesen, vagy nem hajt (rendesen)


4. Xenon izzók vannak a hagyományos lámpatestben.


5. Állítható sportrugók vannak alatta, a hátsó totál letekerve (bár akkor a motorral simán utána állítható, béna ötlet, tudom)


6. Xar a lámpatest, belül törött, tudomisén. Ha nem akarsz mókolni vele, akkor csere. Múltkor láttam a powerfanatics.hu-n 8000,- Ft/pár, szóval nem egy ökör ára, csere házilag.


Látni kellene. Nem egy részecskegyorsító. Vagy az izzó, vagy a tükör, vagy a lámpatest, vagy felfogatás a hibás.

Böngészd végig. Nézz meg egy jól működőt és hasonlítsd össze.


De ha az állító motorral nem tudsz utána állítani, az azért elég furcsa....

2016. okt. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!