Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogsi megszerzése kocsi nélkül?

Jogsi megszerzése kocsi nélkül?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: 17 évesen körülöttem majdnem mindenkinek lett jogsija, mindenki erről beszélt, ezért én is akartam. Apukámnak mondtam, de ő közölte, hogy nem ad rá pénzt, mert úgyse fogja odaadni a kocsiját, szóval fölösleges ennyi pénzt kidobni azért, hogy letegyem aztán elfelejtsem, inkább akkor csináljam ha lesz kocsim is.

Azóta 4 év telt el, se jogsi se kocsi, viszont elkezdtem dolgozni és félretenni, a jogsira lenne pénzem. De ha úgy van, hogy tényleg elfelejtem, mire annyi pénz összegyűlik, hogy kocsit is vegyek, akkor tényleg fölösleges lenne. A barátom is most jár vezetni és otthon tud is gyakorolni, na én pl nem is tudnék, mert ugye a kocsit nem kapom meg, tehát csak ott helyben csinálnék mindent elsőre.


Ti mit tennétek a helyemben? Spóroljak még évekig, hogy tudjak venni egy használt autót és egyben jogsit, vagy tegyem le addig, amíg diák vagyok (egyetemista), mert munka mellett nehéz? Csak tényleg félek az elfelejtéstől...


2016. okt. 30. 07:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Elfelejteni nem nagyon lehet,de tény,hogy én is így jártam.6 éve letettem a jogsit,de nekünk autónk sem volt,szóval nem volt mit használni.Pénzem nem volt,hogy vegyek.Most,kb 1 éve lett olyan melóm,ahová jogsi és kocsi kell,meg is vettem,hát mit ne mondjak,katasztrófálisan kezdődött,szinte mindent újra kellett kezdenem,olyan egy hónapig mindig ült mellett valaki,de már nagyon jól meg,nyugis,figyelmes,de nem lassú sofőr lettem.Tehát én azt mondom,hogy ha van rá pénzed,csináld meg,de ha nem tudsz kocsit venni,használni,akkor nem lesz rutin,sokat fogsz felejteni.
2016. okt. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
14%

Ne várj! Kezd el a jogsit! Használt kiváló állapotú autót meg vehetsz innen részletre, egy év garanciával!


[link]

2016. okt. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Hat ez nehez döntés igazabol mert ha mar vezetsz egy fel eve vagy kb egy eve es utana szunetelteted ugy nem hiszem hogy elfelejti az embert de az a baj hogy a jogosítvány megszerzése közben nem szerzel ammyi tapasztalatot es rutint hogy megmaradjon igy télleg értelmetlenség letteni a jogosítványt hogy utana a vitrinben nézegeted inkabb varjal amig lessz autod es tudod is használni egybol a vezetői engedelyedet
2016. okt. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Ez a link jobb, kigyűjtöttem neked 500000 ft-ig

2016. okt. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%

Csináld meg a jogsit. ha lesz később autód, akkor is tudsz órákat venni, hogy újra belegyere. Meg vannak vezetéstechnikai képzések, ahol biztonságos körülmények közt próbálhatod ki a veszélyesebb helyzeteket.


Egyébként egyik ismerősöm is viszonylag korán megszerezte a jogsit, és most 28 évesen van saját autója. Addig nem is vezetett. Sose lehet tudni mikor jön jól.

2016. okt. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Részletre semmi esetre se vegyél kocsit!!! Ne akarj már diákként eladósodni!!!
2016. okt. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
rengeteg autó van 200ezer alatt (ne számits luxusra) ,első autonak jó, olcsó, pár évig bírja, ha meg tönkremenne valamikor , és nem érné meg javitani, lehet másik autót venni. Mi 250ért vettük anno, évtizede megvan, de tökéletesen megy
2016. okt. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%

Vizsgázz le és majd veszel kocsit is. Ha meg nem adja oda a fater , igaza van.

Egyik kollégám oda adta a lányának és totál károsra törte a (6 millás) autót . Azóta se tudott jobb autót, csak egy 200 ezrest venni. Persze még öröm az ürömbe hogy nem sérült meg senki.

2016. okt. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%
Menjen a p.csába, aki lenullázott azért, mert azt tanácsoltam, tegye le a jogsit! Sosem lesz jogsija, ha most nem teszi le! Meddig várjon??! legalább lesz még egy sürgős fontos cél, hogy mire tegyen félre, miért dolgozzon, miután letette a jogsit. 2-3 hónapon belül haza viheti a kis használt olcsó autóját, amit majd kénye- kedvére "szétszadizhat". Az aaa autó meg marha jó, idén vettünk ott egy kisautót! Nincs előnyöm abból, hogy megadtam a linket! Nem reklámozni akartam, semmi érdekem nincs belőle! A kérdező meg tanácsot kért. Mivel jobb azoknak a tanácsa, akik azt mondják, hogy várjon még vele?
2016. okt. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem várj ameddig lesz munkád mert normális állással 1 év alatt lesz pénzed egy használt kocsira, legalábbis én 1 év munkával gyűjtöttem össze fél milliót és korrekt kisautót vettem belőle.

Diákként amúgy se fontos a kocsi, a busz, vonat féláron van neked. Ha lesz munkád és pénzed akkor leteszed a jogsit és veszel egy autót.

2016. okt. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!