Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nemrég láttam, hogy a pizzafut...

Nemrég láttam, hogy a pizzafutár egy 125 ös nagyrobogóval hozz viszi a kaját. Természetesen rendszám nélkül. Ilyenkor kit büntetnek meg?

Figyelt kérdés
Gilera runner 125 a motor. 2 ütemű. Ez a munkaeszköze. Namost, ha megállítják a rendőrök akkor kit büntetnek meg? A munkaadót vagy aki vezeti a járművet? Szerintem a biztosítás is 50 es, mivel nincs rendszám. Vagy ilyenkor mi a helyzet? Egyébként nagyon idegesítő, hogy mindenki nagyrobogóval járkál és nem büntetik meg őket, de ha én egyszer mennék egy ilyen motorral, egyből jönne a csekk.

2016. nov. 1. 13:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt aki vezeti!

Amúgy meg a rendőrök sem szeretik, h kihűlve kapják a kaját :)

2016. nov. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%

Természetesen azt büntetik meg aki vezeti a motort!

Egyebkent miert fáj az neked hogy sokan igy jarnak?

2016. nov. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

A tulajdonost vagyis a futárt.Nem a cég tulajdona a motor a legtöbb esetben. De ez a típus van 50ccm-esben is szóval kevés az esély a lebukásra,ha a rendőr nem kezd el szívózni hogy berendeli műszaki vizsgára a motrot. Futárt meg legritkább esetben állít meg rendőr. És akkor is mondhatja a tulaj hogy már ő is 50esnek vette 50 es papírokkal és nem ért hozzá,nem műszaki ember, csak hajtja.


De neked miért fáj ha gyorsan kihozza a kajádat?

2016. nov. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Azért zavarja, amiért sok más embert is, mert másnak lehet, őneki meg nem, akkor rohadjon meg mindenki. Tipikus felfogás sokaknál....
2016. nov. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Igen ez a felfogás érvényesül bennem is, mindenkinek mindent lehet. Ha én próbálom meg akkor meg megbüntetnek meg minden ügybe belekevernek. Ilyen elven mindenki 50 es papírokkal hajthatná a nagyobb motorját. Nem idegesít, hogy gyorsan mennek, mert ugye csak 40 el mehetnek. De azért másra is az a szabály vonatkozik.
2016. nov. 1. 14:25
 6/19 anonim ***** válasza:

Próbáltad? Vegyél egy olyan Gilerát mint neki van és próbáld ki.Lehet soha nem is fognak megállítani. Nekem is volt évekig rendszám nélküli robogóm ,soha rendőr nem állított meg vele.


A 40-el menést meg rendőr se bünteti ,az csak egy bentragadt szabály,amit lusták megváltoztatni. Az a veszélyes ha annyival mész a kocsik közt ,elég sanszos hogy hamar elütnek.

2016. nov. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Valahogy sejtettem,hogy a dögöljön meg a szomszéd tehene is elv miatt zavar ez téged.....hat ez bizony eleg szomoru.....
2016. nov. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
De ez a sok igazságtalanság már elviselhetetlen. Nem bántom őket egyébként. Csak szerettem volna tudni az infót.
2016. nov. 1. 14:47
 9/19 A kérdező kommentje:
és mit kapnék, ha vennék egy olyan motort? Mármint, ha megállítanának? Pénzbírság? kb mennyi? Vagy, ha balesetet okoznék véletlenül. Akkor 1. biztosítási csalás, mivel 50 es robogós biztosítást kötöttél 125 ös robogóra. + mivel jogsi nélkül vezetnél nagymotort azért is kapnál.
2016. nov. 1. 14:58
 10/19 anonim ***** válasza:

Motorja válogatja.Sok régebbi tipus kasznira hajszálpontosan úgyanúgy néz ki mint az 50 "kistesó".

Elég a gyári matricázást(ha van) lecserélni egy "akármi 50"-re.Egy natúr útszéli igazoltatáskor egy rendőrnek halvány f..gja nincs,hogy a burkolat alatt mi van..Én ~5 évig robogóztam így,2x igazoltattak,1x szonda is volt,a motorra rá se néztek.Nem tudom,lehet van olyan ahol konkrétan erre utaznak,itt nem jellemző.

2016. nov. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!