Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volt olyan köztetek, akinek...

Volt olyan köztetek, akinek az első forgalmi vizsgája sikertelen lett (akár nagyobb hibákkal), viszont másodjára sokkal jobban sikerült, (simán) átment?

Figyelt kérdés
Holnap megyek másodjára, picit izgulok és félek, mert nem akarok újra órákra menni és vizsgázni, mert most már itt lesz a tél, az ünnepek stb.. Első alkalommal volt néhány kisebb-nagyobb hibám, remélem holnap jobb leszek. Esetleg valami tippet tudnátok adni, főleg olyanok, akiknek elsőre nem sikerült, de aztán sikerült (mert másodjára már pl. odafigyelt egy olyan dologra, amire eddig nem és ezért sikerült, stb.)?

2016. nov. 1. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
A nyugalom a legfontosabb, másodjára amikor mentem már tudtam hogy mi vár rám így kevesebb volt a nyomás, illetve a vizsgáztató is olyan nyugalmat árasztott hogy pillanatok alatt elment az a 35-40 perc. :)
2016. nov. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A figyelést gyakorlással lehet fejleszteni. Sokat segit, ha kipihenten, stressz mentesen jelensz meg a vizsgán, de személyenként változó, hogy ez sikerül-e. A vizsgadrukk természetes, de hinni kell abban, hogy sikerül.

Van, lehet jelentősége annak is, hogy ki a vizsgabiztos. Egy korrekt, rendes vizsgabiztos nyugtatólag is hathat a tanulóra. A vizsgabiztosok oktatók, vagy voltak oktatók, apró rezdülésekből tudnak olvasni, megérzik, ha a vizsgázó idegesen kezd kapkodni olyan helyzetekben, amit korábban gond nélkül már megoldott. Ilyen esetben tud segiteni a vizsgabiztos is, ha akar.

2016. nov. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. nov. 1. 19:24
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Legyél magabiztos, gyakorlatias (amennyire ilyenkor tudsz és lehet!:)fontos hogy ne legyél kisnyuszi az úton, de biztonságosan menj, tehát ha 50 a megengedett akkor 45-48körül menj, vedd fel a ritmust, tudd mit csinálsz, alaposan nézz szét - egynézés nem nézés alapon és ne foglalkozz a vb-vel hátul!

Sokszor a vb-n múlik, ha szemét akkor megbuktat akkor is ha tökéletes vagy, talál valamit, ha nem akkor segít, nekem is így volt! Ha kérdez pl a végén hogy miért csináltad akkor tudj határozott, normális választ hogy "előzékeny voltam; bizonytalannak éreztem inkább megálltam; stb".

2016. nov. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sikerült!!! :)
2016. nov. 2. 13:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Gratulálok :-)

Mesélj, harapott a vizsgabiztos?

2016. nov. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Korrekt volt, egy rossz szót nem szólt. :D Bár én már elkönyveltem a bukást, mert négyen voltunk és előttem mind a hárman megbuktak, de összejött. :)
2016. nov. 2. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!