Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy ilyen elrendezésű kereszte...

Mcszorongat kérdése:

Egy ilyen elrendezésű kereszteződésben mi a helyes irányjelzés nem jelzés egyenesen haladáskor és balra kanyarodáskor? Ha lenne főútvonal tábla, akkor egyértelmű, de ha nincs akkor is jeleznem kell ha egyenesen megyek tovább?

Figyelt kérdés

Kereszteződés elrendezése: -|

Én alulról jövök, tehát balra egy egyenrangú út és egyenesen egy alárendelt, mert nekik (szembejövő) van táblájuk. De se sárga tábla, se kiegészítő tábla, se záróvonal, se szaggatott nincs.



2016. nov. 3. 15:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

"De se sárga tábla, se kiegészítő tábla, se záróvonal, se szaggatott nincs."


Na ne viccelj, a linkelt utcaképen teljesen jól látszik az út nyomvonala, amit a felfestés egyértelműsít. Van záróvonal és felezővonal is.

2016. nov. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Tehát egyrészt az én irányjelzési kötelezettségem egyenesen továbbhaladásnál függ a szembejövő táblájától, mert ha neki nem lenne akkor egyenrangú kereszteződés --> nem indexelek egyenesen. Valamint a záróvonal utolsó 1-2m-étől. Tehát figyelnem kellett volna a vonalra. Köszönöm!
2016. nov. 3. 18:23
 13/18 anonim ***** válasza:
#12: Hát végülis igen. De itt elsősorban nem azért kell (illetve illik) indexel, mert a szemben lévő út nem egyenrangú, hanem mert amin haladsz, az az út egy bizonyos ívben kanyarodik, így ha nem indexelsz azt fogod sugallni, hogy te az úton maradsz, követed az ívet.
2016. nov. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Sajnos, még mindig nem érted. Semmi köze ennek sem a többi közlekedőhöz, sem táblához. Semmi. Elhagytad azt a sávot, amelyben haladtál. Ez irányváltoztatás, amit jelezni kell.
2016. nov. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

14-es, lehet, hogy nem értem, ezért kérdeztem meg :)

Mi lenne a helyzet, ha a szembejövőnek NEM lenne elsőbbségadás táblája, tehát egyenrangúak lennének az utak?

(Hátha ebből megértem)

2016. nov. 4. 18:18
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
A szemben jövő és te nem keresztezitek egymás útját. Ha a szemben jövőn a jobbról érkezőt érted, akkor sem. Ha egyenesen haladsz tovább, akkor elsőbbséget adsz a jobbról érkezőnek.
2016. nov. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Úgy értem, ha nincs táblája annak akinek a street view-on most van, akkor is indexelsz ha egyenesen mész?
2016. nov. 5. 17:59
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Látom, súlyos gondjaid vannak a felfogóképességeddel.

Ha egyenesen megyek, akkor nem indexelek. Ha szemben velem jön valaki, s ő is egyenesen halad tovább, ő sem indexel, s egyikünk sem keresztezi a másik útját.

Téged utasként sem lenne szabad autóba beengedni.


Az utcaképre értelmezve:

Te egyenesen haladsz: Az maradsz a Rádi úton. Nem indexelsz.

Veled szemben érkező: A Rádi úton jön ő is. Nem indexel, nem keresztezitek egymás útját. Világos.


De ha a Damjanich utcán folytatod az utat, akkor jobbra kanyarodsz, tehát indexelsz.

Ha maradsz a Rádin, a Damjanichon nincs maci, az onnan jövőnek elsőbbséget kell adnod.

2016. nov. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!