Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Menyivel drágábbak az alkatrés...

Menyivel drágábbak az alkatrészek egy régi audi A4-eshez mint egy astrához?

Figyelt kérdés
Most tervezek első autót venni 500 ezer forintért és én személy szerint ilyen 20 éves astrába gondolkodtam hogy az az amit fent tudok tartani és meg is tudok venni . Viszont ismerősöm most vesz új autót és eladja a régi (1997)-es audi A4-esét és mondta hogy 200-ért az enyém mert annyi hiányzik neki a kocsihoz és nem akar vele szarakodni hogy meghirdesse és jöjjön mindenféle sötét alak szarozni az autóját . Viszonylag vigyázva volt az autóra de azért néha nyomva is volt neki rendesen de karban volt tartva . Viszont szerintem nem fogom tudni fent tartani és ez ügyben lenne a kérdésem hogy mennyivel drágább egy ilyen szervizeltetése ? Mivel egyetemi diák vagyok össze szedek valamennyi ösztön díjat + 1-1 alkalmi melóból is pénzt illetve adok vérpalzmát is . És akkor a fő kérdés mennyivel drágább egy ilyen A4-es mint egy astra . Édesapám nagyon rá akar beszélni mert szerinte ennyi pénzért úgyis csak valami szar széteső roncsot fogok kapni ami 20 percig autó ameddig elviszem ez meg legalább ismerőstől van és tudja hogy 2 év múlva is autó ha nem vagyok idióta és nem nyomom ki a szemét . De szerintem meg fenntarthatatlan lesz számomra .. Használatban ha ez számít semmi különleges haverokkal amikor kiruccanunk legyen autó ha nagyon hideg van és nincs energiám kimenni a vonathoz akkor kocsival elmenni akár suliba akár külön melóba szóval nem ilyen napi 10 ezer kilométert teszek meg vele . Amúgy 1.6-os benzines audi az ismerősé ha ez számít astrát is inkább az 1.6-os kategóriát néztem szóval biztosítás stb az ugyan az .

2016. nov. 4. 20:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát az 1.6-os benzines Audi fenntartása kb semmivel sem több, mint az Astráé, egyedül a futómű az, ami spécibb úgymond ebben az Audiban, ugyanis itt már többlengőkaros futómű van, és egy lengőkar 8-10 ezer forint (egy keréknél van vagy 5). De ezt ritkán kell cserélni, jó eséllyel az ismerős autóján nem is kell majd hozzányúlni.
2016. nov. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És az ilyen átlag szervizek menyivel kerülnek többe mint a fékbetét csere , olaj csere , ahhoz drágább gyertya kell bármi ilyesmi ? mert minden hol azt olvastam hogy azért nem javasolják ezeket a kocsikat mert horribilis a fenntartási költsége akkor ez miben nyilvánul meg ?
2016. nov. 4. 20:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Inkább az astra 1.6 mint a vw 1.6, sokkal időtállóbb konstrukció, nem beszélve arról hogy ha az 1.6-ot hajtod (vagy ki van hajtva a belük, hahu 90%-a) akkor megeszi az 1000km/1l olajat simán és a fogyasztása se túl baráti főleg a teljesítményét nézve.
2016. nov. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!