Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.4-es benzines motorral...

1.4-es benzines motorral milyen turbot ajánlatos tenni vagy esetleg c20ne-re?

Figyelt kérdés
2016. nov. 5. 08:35
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Neked semmit. Ha ráteszed, tuti nem tudsz hozzá csinálni normális dokumentációt, ergo át sem fog menni műszakin, másokat pedig ne veszélyeztess vele...
2016. nov. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
turbó matricát
2016. nov. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mekkora turbónyomáson szeretnéd használni és hogy mekkora lesz a maximálisan elérhető fordulatszám. Én csak Garrett turbók közül tudok ajánlani, mert csak azokat ismerem. Első pillantásra a GT2052 megfelelőnek tűnik, 1 báros turbónyomásnál is el lehetne vele érni a 7000 RPM-t. Alacsonyabb nyomásnál ez a fordulatszámérték még nagyobb.

A kérdésre pontosan válaszolva pedig, hogy milyen turbót ajánlatos tenni rá: semmilyet. Egy gyárilag szívó módban üzemelő motort nagyon ritkán éri meg turbósítani. Két indok lehet rá: vagy minden alkatrész adott így semmire nem kell költeni vagy fanatizmus vezérli az embert. Mindkettő opciónál fel kell készülni arra, hogy ha valamit nem úgy sikerült összerakni/beállítani/használni mint ahogy azt kellene, akkor akár pillanatok alatt tönkre lehet tenni több százezres alkatrészeket. Emiatt célszerűbb lenne venni egy gyárilag turbós motort.

Ha komolyan szeretnél foglalkozni a témával, akkor ajánlott átfutni a szakirodalmat, pl.: Mark Warner - Street Turbocharging; A. Graham Bell - Forced Induction Performance Tuning (szerintem ez a kettő a legjobb). Magyar nyelven ne is álmodj semmi jó könyvről, csak fórumokon lehet erről olvasni, pl. a zsiguli.hu és a powerfanatics.com fóruma (mindegyik ajánlott, sok hasznos dolgot meg lehet találni rajtuk).

2016. nov. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
21%
Annyira nevetségesek ezek a kérdések.
2016. nov. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
44%
Mar kezdtem aggodni....egy jo hete nem lattam az oldalon turbositas kerdest.....
2016. nov. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Semilyet, mert gazdasági katasztrófa. Turbós kell ott a C20LET.
2016. nov. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!