Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történhetett az autómmal,...

Mi történhetett az autómmal, és mennyibe fájhat a javítás?

Figyelt kérdés
Egy pár napja mintha feltűnt volna hogy nincs annyi erő mint kellene, de tegnap sajna végleg bedobta a kulcsot, menet közben rohamosan ment el az erő másodpercek alatt, és elkezdett kopogni is. Az olaj mintha sok lenne benne, a pálca szerint legalább is, a hűtővíz megvan, nem fogyott belőle és tiszta is. Ált egy kicsit, és indításra elkezdett enyhén füstölni, aminek égett olajszaga volt. 99-es G Astra 1.6 Benzin, azonnal indul, de a kopogás továbbra is megvan, otthagytam tegnap este egy benzinkúton, ma megyek vissza érte ismerőssel. Mi lehet ez és mennyibe fájhat?

2016. nov. 9. 05:54
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja természetesen a motor csekk lámpa folyamatosan világít, a kattogás óta.
2016. nov. 9. 05:55
 2/12 A kérdező kommentje:
És néha mintha rángatott is volna, 1-esben 2-esben, de nem biztos, ne meg egy-két napja enyhe benzinszagot éreztem a kocsiba ülve, azt hittem tankolásnál a ruhám lett olyan, de már nem vagyok ebben sem biztos.
2016. nov. 9. 06:27
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem tűnik jónak a helyzet.

Gyűrűtörés mondjuk.


Egyébként ha világít a check lámpa és szét akar hullani a kocsi minek mászkálsz vele és indítgatod?

2016. nov. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha nincs szerencséd átugrott a vezérlés,és köszönt a dugattyú a szelepnek
2016. nov. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát már mindenki mond mindent, de a legtöbben, a szeleptömítést és a gyűrűtörést mondják. Mennyibe fájhat egyik-másik? Ha gyűrűtörés akkor nem olcsóbb ha új motort veszek?
2016. nov. 9. 09:18
 6/12 A kérdező kommentje:
Egyébként nem rohangálok vele, tegnap egy kikanyarodásnál történt ez az egész, elment az erő totálisan, és egyértelműen, eddig csak gynítható volt, mintha nem húzott volna úgy ahogy kell, de a kikanyarodásnál egyértelművé vált, 3000-es fordulat, 20 km/h, rohadt hangos lett, és elkezdett kopogni, 100 méterre volt egy benzinkút és egyből letettem. Ált egy kicsit, kb. 20 percet öntöttem rá olajat, beindítottam, ugyanúgy kattogott de elkezdett egy kicsit füstölni égett olajszaggal, azonnal, egyből leállítottam, és azóta ott áll, elméletileg ha el nem lopták, már csak pont az kéne most, akkor lenne kerek a sztori :)
2016. nov. 9. 09:23
 7/12 anonim ***** válasza:

Át kell nézni,szét kell kapni a blokkot,és utána lehet pontosabban válaszolni.


Egyébként vagy generál,ami olyan 80-150 körül van,attól függően hogy mit kell vele csinálni.

Vagy keresel egy bontott motort,fele vagy harmad ennyiért.

2016. nov. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az olajfüstölés oka talán az volt hogy mellément egy kicsit mikor utántöltöttem, most világosban látszott.
2016. nov. 9. 16:07
 9/12 A kérdező kommentje:
Sajna nem, a olaj belefolyik a kipufogó rendszerbe, és ott valami illesztésnél jön ki a füst, szóval nagy a baj.
2016. nov. 9. 17:39
 10/12 anonim ***** válasza:

Azért ezt a szétkapjuk a motort aztán majd lesz valami mentalitást kerüld.

Meg kell nézetni egy normális szerelővel, hibakódod olvasni, kompressziót mérni stb. De arra tippelnék, hogy ha egy szelep elmegy, vagy egy hengerben nincs kompresszió akkor azért még ennél jobban bírná a kocsi.


A bontott motor lehet, hogy olcsóbb, viszont ugyanúgy benne van a rizikó, hogy két hét múlva beáll.

2016. nov. 10. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!