Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mazda 323F BA 1.5 - egyenetlen...

Mazda 323F BA 1.5 - egyenetlen alapjárat, egyenetlen gyújtás, rángatás (többi lent) Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Az autó benzin + lpg-re megy.

Először azt tapasztaltam, hogy lpg-n ingadozik az alapjárat és néha annyira leesett, hogy elkezdett rángatni/dögledezni, esetleg be is döglött.

Utána már olyat is tapasztaltam, hogy magasabb fordulatnál darabosan jár a motor, nincs ereje, kb mintha kihagyna a gyújtás, azonban ha gondol egyet, akkor megindul és semmi baja.

Nem feltétlen korlátozódik a hiba az lpg-s üzemre, megvan benzinesnél is, csak nem olyan gyakori/intenzív.

Szerintetek mi lehet a baja?

És még lenne egy olyan kérdésem, ha valaki ismeri ezt a típust, akkor meg tudná mondani, hogy milyen égők mennek a fő fényszórókba? (Lehet át van nálam kötve, mert H1-es van benne, ami ha jól tudom, akkor távolságiba való)

A válaszokat előre is köszönöm.



2016. nov. 10. 00:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Ennél leggyakrabban gyertya,kábel,rotor,elosztófedél,lambdaszonda,lyukas szívócső vagy lyukas vákumcső okozza.

Ezen felül lehet alapjárati motor,üzemanyagszűrő,esetleg üzemanyagnyomásszabályzó.


H3 való a tompítottba,H1 a távolságiba.

2016. nov. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Valószínűleg a gyertyákkal, vagy a kábellel/pipákkal lesz a gond, mert tegnap kiszedtem a gyertyákat, kicsit megtörölgettem, megmozgattam a kábeleket és újra összeraktam, ma meg már rendesen ment nem volt vele gond, bár LPG-vel nem próbáltam.

Amint lesz időm, kicserélem őket, mert a gyertyák, ahogy néztem, nem gázüzemre valóak.


Akkor jól gondoltam, össze-vissza van kábelozva.

Szerencsére aprópénzért tudtam szerezni egy komplett bontott kábelezést, úgyhogy csak vissza kell alakítani.

Köszönöm a segítséget!

2016. nov. 10. 21:00
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan ez volt a gondom 1.4 astrával egérszelep hibája volt
2016. nov. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Tegnap előtt este kicsit megtörölgettem a gyertyákat, átmozgattam a gyújtás kábelokat, most benzinnel jól megy(Hét elején cserélve lesznek, a gyertyák még csak nem is gázüzemhez vannak...), de gázzal még mindig bedöglik alapjáraton és eléggé vérszegény. Holnap kitisztítom a karburátort, légbeömlőt, stb... Lehet csak el van koszolódva és nem kap elég anyagot.


Az égőkre visszatérve... Most vettem bontott első lámpákat... A távolsági és a tompított is H1-es, érdekes, de így van :D

2016. nov. 12. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!