Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek azokról,...

Mi a véleményetek azokról, akik két helyet foglalnak a parkolókban?

Figyelt kérdés

2016. nov. 10. 16:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha zsúfolt parkolóban csinálja ezt akkor a jó k anyját!!!!!

Olyan helyen ahol mindig sok hely van ott nem izgat.

2016. nov. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hajlamos vagyok én is a fejemet csóválni, ha ilyent látok, de amióta vezetek is, nem ítélkezek azonnal.

Ha látom a beállását, s hogy ennyire laza, vagy ennyire béna, az gáz. De én is álltam már két helyen, mert ott volt lyuk.

Azaz senki nem állt a jelzések között, hanem össze vissza. Jobbról is, balról is csálén parkoltak, s csak így fértem be a maradék helyre.

Persze, ha így ott maradok egyedül, akkor cserépedényhez hasonlíthatnak.

Szóval nem biztos másoknál sem, hogy taplóságból foglal két helyet.

2016. nov. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%
Három eset van. Az egyik amikor már csak ő áll ott egyedül szarul,de amikor megérkezett még mellette is szarul álltak és csak így tudott beállni.Másik,ha még friss jogsis és nagyon rutintalan. A harmadik (leggyakoribb) meg h gyökér paraszt. Nem tud vezetni+gyökér paraszt módon direkt áll két helyre "ne nyissák rá az ajtót" a taligájára. Erre én mindig azon a véleményen vagyok ha annyira félti tegye otthon vitrinbe ,vagy álljon meg hátrébb és sétáljon. De úgy veszem észre az az ajtórányitás csak egy gyenge kifogás,mert sokszor olyan kocsikkal is úgy állnak be,amiket már szétevett a rozsda . Persze mindenkinek a sajátja a legértékesebb,de akkor meglehet állni hátrébb és lehet sétálni 30 métert,ha meg lusta rá,menjen be egy elfekvőbe vagy parkoljon rendesen.
2016. nov. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Van egy másik, de ritkább eset. Mikor 1 parkolóhelyre nem fér be a kocsi. Itt nem csak a dobozos vagy teherautókra gondolok. Fiat Ducato Maxi esetében átlag 3-4 parkolóhely szükséges ahhoz, hogy a sofőr ki tudjon szállni, meg ne lógjon ki 1.5 métert a parkolóból.

Átlagos autókat amik kb 4-4.5 méter hosszúak, van egy nagyon szopatós és költséges esetem. Tata belváros Aggastyán úton volt némi elintézni valóm. Az általános iskola közelében álltam mert máshol nem volt parkolóhely, de az én picur 4.46 m-es autóm átlógott a mozgássérült parkolóra max 30-40 cm. Ezt a közterületesek hamar ki is szúrták 50000 helyszíni vagy feljelentés 100-500000-ig terjedő... Így hát fizettem :(

Mi előtt ezért leszednétek a fejemet: az eljárás során megkérdeztem a közterületest, mégis mekkorák ezek a parkolók. Dagadó mellel válaszolt is 1.5x3 m! (még a mozgássérült is, aminek unios szabványa 2.5x5m! kb 5 éve történt).

Feltettem neki a kérdést mutasson legalább egy olyan autót, ami befér bármelyik parkoló helyre, úgy hogy ki is tudjon jönni onnan... nem sikerült neki pedig reggel 8 körül volt.

Ezen kicsit kiakadtam...

majd eltipegtem a jegyzőhöz előadtam az esetet, úgy néztek rám mint egy sorozatgyilkosra , mert mert szólni.

Annyit legalább elértem, hogy felfestették 5m-re a parkolókat, de ami szánalmas, az a mozgás sérült parkoló... kb 20 cm patka van a járda felől... és persze pont azon az oldalon, ahol ki tudna szállni a sofőr. Egyirányú az utca.

2016. nov. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

én a budaörsi tesco, osan, ikea, prktiker parkolókban szoktam elég sűrűn előfordulni.

Nos hiába van az atómon védőcsík, sajnos a kicsapódó ajtók ellen nem véd. Ráadásul kétajtós sportkocsi, drága dukkóval. Bizony elkeserítő ahogy kinéz az oldala.


Nehéz megítélni, ki az aki össszebassza a másik kocsiját, de néhány megfigyelés...


a legrosszabb, aki mindenáron be akar férni két kocsi közé egy irreálissan szűk helyre...kiszállni már csak rongálással tud, de legalább a bejáratnál sikerült helyet foglalni...


aztán a nehezen mozgó, baromi nagyhasú család, akik csak ütközésig kicsapott ajtókkal tudnak rakodni...természetesen az utastérbe..beszállni úgyszintén csak rongálással, és káromkodással tudnak...


aztán a régi bontószökevény furgonok, wartburgok, zsigulik munkaruhás utasai, akik reggelente(is) kiszállnak egy gyors élelmiszervásárlásra..namost őket aztán marhára nem érdekli, hogy kárt okoz a másikhoz csapódó ajó...az övéknek nem számít..


aztán az is jópofa, amikor a full bevásárlókocsit nekitolja a mellette álló hátuljának..mertugye az övébe csak úgy tud pakolni..


ezt már csak az übereli, aki nem találja a kocsiját, és a tele bevásárló kocsijával az autók között próbál eljutni az övéhez..néha egy tükör, egy karc..nem érdekes..úgysem tudja a tulaj, hogy ki volt...a lényeg a sikeres bevásárlás..


a keményebb helyzeteket, amikor nagybevásárlást tartanak az aznap megkapott segélyből, valamint a lepukkant buszokkal beálló szörnyen topis emberek törnek-zúznak..


Imádom Budaörsöt...de néha beugrom az ALLEE-ba is, Camponába is....nos téved, aki azt hiszi, hogy ott felhőtlen a parkolás...


a végére hagytam a legdurvábbat..ezt imádom..a szombati MDF piacot a Vahot utcában, és környékét..kimondottan üdítő buli a sok szerencsétlen, aki érthetetlen okból autóba ül, és azt hiszi, hogy tud vezetni..


bocsánat...ezek csak szösszenetek a mindennapokból..


két helyet azért foglal el a versenyző, hogy ne b.sszák össze az autóját, és be tudjon szállni..



szerintem.

2016. nov. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Attól függ, zsúfolt parkolóban előírás szerint, vonallal párhuzamosan, távolság két oldalról ugyanannyi, szögeltérés nincs, megmérheted.


Máshol meg keresztben, hosszában, ahogy esik. lehet szidni az Audisokat...


Tesco parkolóban meg nem áll meg egy jóérzésű ember sem, zsiguli, ezeréves pözsó, szutyokrönó, vectra, szóval ilyen malaclopó autók mellett. Óvatosan fogalmaztam.

Én általában a parkoló belső elválasztó útjának túloldalán állok meg, így nem kell oldalazva beszállnom az autóba, nem kell tartanom attól, hogy kormányba két kézzel kapaszkodó szőke lotyók belém tolassanak és itt általában a kéregetők sem találnak meg.


Ne itélj, hogy ne itéltessél!

2016. nov. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
kb a fél világot leszóltad ,de a végén az az álszent idézetduma nagyon jó volt részedről,köszönjük Emese !
2016. nov. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 mikeXxX ***** válasza:
Én felvállalom hogy csinálom néha de azt is hozzá teszem miért és természetesen nem egy fullratömött parkolóban (és általában a bejárat túlvégén ) egyrészt valamikor azért mert teherautóval vagyok és ha valaki közel áll nem tudok kifordulni ha szemben is állnak mert elkaszálom a hátuljával a mellettem állót másrészt személyautóval meg azért mert pedáns vagyok az autómra általában mindig tip top autóm van és ha megyek bevásárolni nem szeretem ha rányitják az ajtót merthogy egy véntrotty aki alig bír kiszállni nem nézi egy kisgyerek szintén nem valamint egy igénytelen gyökér szintén és sajnos többször rányitották az ajtót több autómra viszont ha úgy állok hogy egy kivágódó ajtó sem ér oda akkor nyilván nem ér ez a kellemetlen meglepetés ! Tehát lehet köpködni de lehet oka is van a dolognak és nem azért mert mindenki tuskó de az is lehet azért ;) !
2016. nov. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Németországban egy Rewe áruház mellett van lakásunk. A parkolónk is közös. Sajnos sok ilyet látok.

[link]

Ilyenkor lefényképezem, kinyomtatom, és kiteszem az áruház hirdetőfalára. Hadd örüljön, aki nem talált parkolót.

2016. nov. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az ilyeneknek kell jól összeb.szni . Aztán majd észbekap a büdös paraszt.Az ajtórányitást előfordul de kicsit túlzás mindent erre fogni és ekkora mértékben eltúlozni az esetek gyakoriságát. Ennyi erővel minden egyes emberre lehetne egy külön tescoparkoló mert"félti a szarát" amit jövőhéten nagy eséllyel elvisz a bank amúgy is.Teherautóval meg megintcsak meglehet állni hátrébb 100 méterrel és lehet sétálni,ennyi rokkant ember nem lehet az országban.. Ha meg gondot okoz 100 méter,akkor százalékoltasd le magad.
2016. nov. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!