Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mentem kifelé a városból és a...

Peti0003 kérdése:

Mentem kifelé a városból és a város vége tábla előtt belebotlottam egy trafiba. Az út másik oldalán volt de sötét volt úgy, hogy nem láttam pontosan merre állt! De ha az út másik oldalán van akkor nem az én sávomat méri nem?

Figyelt kérdés
Amúgy 50 nes tábla volt ráléptem a fékre és ránéztem a mutatóra 60 nat mutatott de azt nem tudom mennyiről lassulhattam le de sokkal többel nem mehettem!

2016. nov. 10. 18:55
 1/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Tudja mérni mindkét sávot és tud mérni mindkét irányban (közeledő-távolodó autó).

50-es táblánál 65-től büntetnek, ehhez 68-at kell mérniük. A műszer többnyire elég pontos, az autó órája meg általában pár km/h-val többet mutat, mint a valós sebesség. Akár meg is úszhattad.

2016. nov. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Akár meg, de akár nem, 100 méterről simán beránt a fotómasina.
2016. nov. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Az objektív felelősség miatt csak szemből, és kb. 110 m. távolságról rögzíti a felvételt. Mérni amúgy a lézeres verzió (nem a VÉDA !) több kilométerről is tud, csak nem ér vele semmit.
2016. nov. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindkét sávot méri, egyiket hátulról, másikat elölről... De nyivlán megvan egy irány, hogy elsősorban kit mér. 60-nál meg egyáltalán nem kell félni... 68-tól büntetnek, de ehhez 70 körül kell menned a km órád szerint...
2016. nov. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A lézeres így van messzebre is ellát, de ott is max 100-150 méterről készül a kép. A régi videófelvételes lézerek emgszűntek, annál fel lehetett venni több km-ről is az autót ahogy közeledik a traffi felé.


Ez a csak szemből mérés viszont szerintem nem így van. Obejtív felelősség ide vagy oda, attól még mérnek hátulról is.

2016. nov. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ha mégis megbüntetett mennyi idő míg kiküldik a csekket?

2016. nov. 11. 23:57
 7/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
Többnyire kb 2 hét alatt megjön, de maximum 60 napjuk van küldeni. Viszont van olyan ismerősöm, aki hétfőn ment gyorsan, pénteken már kapta a levelet.
2016. nov. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!