Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha emiatt a 3 dolog miatt...

Ha emiatt a 3 dolog miatt nagyon-nagyon félek vezetni, azzal mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Meglett a jogsim, minden vizsga elsőre sikerült, szóval ez alapján gondolom, hogy nem vagyok menthetetlen, de mégis 3 dolog van, amitől nagyon félek, és ezek miatt csak akkor merek vezetni, ha már valaki veszekszik velem, hogy márpedig gyakorolnom kell.

Szóval amik zavarnak:

- Váltó: Tudom kezelni, ilyen téren nincs bajom vele, de minden egyes váltáskor félek, hogy elrontok valamit, és baja lesz az autónak, mikor 5-ösbe rakom, vagy abból vissza, akkor lepereg előttem az életem, mert azt ugye "kanyarodva" kell váltani, és félek, hogy elvétem, és 4-esből 3-asba rakom 5 helyett, vagy visszafele 2-esbe, vagy a legnagyobb félelmem (akárhogy próbál meggyőzni mindenki, hogy olyat nem lehet), hogy 5-ösből berakom rükvercbe.

- Többi közlekedő 1: a kikanyarodás, és a gyorsítás azért elég nyögvenyelősen még (ha már sikerült, utána tempósan vezetek, nem 30-cal az 50-es táblánál, és hasonlók), és állandóan rosszul érzem magam, amiért akadályozom a többi közlekedőt, ráadásul ilyenkor van, hogy kb letolnak az útról, ami elég sz..r érzés.

- Többi közlekedő 2: rengeteg a marha az utakon. Magamat annyira nem is féltem, bízok benne, hogy a komolyabb baleseteket el tudom kerülni, de mindig bennem van, hogy mi van, ha lezúzom kicsit a kocsit más miatt.. Pl épp tegnap volt valami idióta előttünk, aki 60-ról minden átmenet nélkül satuféket nyomott, centiken múlt, hogy nem mentünk bele, pedig nem mentünk közel hozzá annyira. Mivel nincs saját kocsim, és évekig nem is lesz még, mert csak tanulok, ezért kölcsön-autóval tudok járni (szüleimé, páromé), rosszul vagyok a gondolattól is, hogy egy karcolás is esik rajta (nyilván történhet az én hibámból is, de attól annyira nem félek, mert tudok ellene tenni.. az ilyen helyzeteket viszont nem tudom, hogyan kell kezelni)


Szerintetek mit kéne tennem, ha ezek miatt félek nagyon vezetni?


2016. nov. 14. 19:25
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
31%
Ilyen állapotban ne menj forgalomba, nem neked való. Addig gyakorolj valahol a puszta közepén, amíg a járműkezelésre semmi figyelmet nem kell fordítanod, mindaddig közveszélyes vagy.
2016. nov. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Vezess, gyakorolj.

Amiket felsoroltál azon csak a gyakorlással, rutin szerzéssel tudsz segíteni magadnak.

Az oktató mellett csak némi alapot lehet tanulni, megtanulni a vezetés egyedül kell.

2016. nov. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
79%
Te hogyan kaphattál jogosítványt? Most úgy őszintén, itt MO-n tényleg senki nem nézi, hogy tud-e vezetni az illető?
2016. nov. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
0%

Ha félsz vezetni akkor a legjobb ha nem vezetsz, ezt jóindulatból mondom mert nem jó ha állandóan csak stresszelsz.

Szerencsére itt meg lehet élni autóvezetés nélkül is. Nagyon sok embert ismerek aki még most 2016-ban se vezet és mégis van munkahelye, megházasodott, gyerekeket nevelt, házat épített. Ez nem Amerika hogy reggelit se tudsz magadnak venni mert nincs kocsid :D

2016. nov. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Félreértetek. Vezetni tudok, csak rosszul érzem magam közben. A vizsgán csak annyi hibám lett, hogy a parkolóban túl lassan mentem a vizsgabiztos szerint.

Vagy a felsoroltak közül melyik a közveszélyes?

2016. nov. 14. 19:42
 6/32 anonim ***** válasza:

#3

Ez pontosan így van, ahogy látod. Senki a világon nem nézi. Első kézből tudom, kategóriabővítéskor összesen 1.5 órát vezettem forgalomban, a vizsgával együtt...

Mondjuk én már 14 éve vezetek, hálistennek nem jelentek kockázatot. De ijesztő belegondolni, hogy mások is így kaphatnak jogsit.

2016. nov. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Soha nem voltam veszélyhelyzetben, amíg eddig vezettem, és soha nem sértettem szabályt. Az oktatómnak soha nem kellett beavatkoznia, és akik eddig ültek mellettem, ők is azt mondták, hogy teljesen jó lesz ez, csak rutin kéne. Csak ha nem igazán akarok vezetni, úgy nehezen lesz rutinom... Ha meg már kifizettem és megcsináltam a jogsit, akkor jó lenne kihasználni, ne annyit érjen, mintha elégettem volna az árát.

Az egyetlen, amivel komolyabb nehézségeim voltak, az az elsőre parkolás (tehát javítás nélkül), minden más flottul ment. Csak stresszelek kissé. Ez akkora baj lenne? :/

2016. nov. 14. 19:47
 8/32 anonim ***** válasza:

#5

Az, hogy a váltás ekkora stressz, teljesen leköti a figyelmed. Ez önmagában is óriási hiba. És állításod szerint tudsz vezetni. Ez hamis önbizalom, rosszabb esetben jönnek a kósza gondolatok, hogy pl belefér, hogy ránézz a telefonodra, és már le is daráltál egy komplett óvodáscsoportot.


Ha máshogy nem megy, ülj be a garázsba minden nap és válts, 1-2-3-4-5-4-3-2-1, órákon keresztül. Egyszer csak rááll a kezed.

A vezetésnek a közlekedés része igazán nehéz, ahhoz kell több év vagy soktízezer km, hogy igazán jó legyél. De annak, hogy ezt a tanulást elkezdhesd, előfeltétele a 100%-osan biztos járműkezelés. Előbb azt kell rendbetenni.

2016. nov. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

Majd megszokod.

Nem elég gyakorolni. Ahhoz minden nap kéne vezetni, hogy egy kis rutint, magabiztosságot szerezz.

A váltón kár parázni. Tudod, hogy kell használni. Csak figyelni kell. Aztán már jön automatikusan.

A többi közlekedő között mindig lesz olyan, aki majd rád dudál, letolni akar. Ilyenek mindig vannak. Az is találkozik velük, aki már tapasztalt sofőr.

Igen, rengeteg marha van. Ezért kell mindig mindenre figyelni. Ha ilyenek történnek veled, mint pl. a befékezés, akkor ne fogd fel tragédiaként. Csak könyveld el magadban, hogy igen, erre is nagyon kell figyelni.

Szerintem eleinte szinte mindenki fél, izgul, amikor először egyedül elkezd vezetni.

Sok sikert!

2016. nov. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Nem köti le a figyelmem, nem nézek rá a váltóra, meg a mobilomat se piszkálnám soha vezetés közben... Egyszerűen annyi, hogy átfut az agyamon, hogy mi lesz, ha elrontom. Nem úgy kell elképzelni, hogy sírva bámulom a váltót lehajolva, és 5 percig nem nézem az utat :D
2016. nov. 14. 19:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!