Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem megy az elindulás?

Nem megy az elindulás?

Figyelt kérdés
Most tanulok vezetni, megy minden, oktató is dicsér folyamatosan, de nem úgy megy az elindulás,ahogy én akarom. Parkolni jól tudok, meg nyugodt körülmények között szépen indulok el, se nem pörögve, se lefulladva, azzal van a baj,hogy pl zöld lámpától már szó szerint félek. Vagy nagyon felpörgök, vagy lefulladok...Olyan,mintha kicsit benyomnám és egyből nagyon pörögne...hogy lehet ezen javítani?

2016. nov. 17. 15:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
gyakorlással.
2016. nov. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 veterán vas ***** válasza:
100%

Sok ember, sokféle módon fogja elmagyarázni, számíts rá, hogy mindenki majd a tutit mondja. :D

Szerintem fölösleges kérdezgetéssel és az "én így szoktam" című mesedélutánok meghallgatásával tölteni az idődet, mert ezt nem lehet elmondani.

Gyakorolj, és majd ráérzel.

Türelem..............

2016. nov. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Te nem emlékszel rá, kérdező, de én elmondom, hogyan tanultál meg járni; eggyel többször álltál fel, mint ahányszor seggre estél. Akkor is csak a kitartás és a próbálkozás segített, meg itt is arra lesz szükség.
2016. nov. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Engeded a kuplungot lassan fogáspontig. Közben már nyomod le a gázpedált, annyit, hogy pörögjön fel a motor 1500-2000-re legalább (ennyi kell a dinamikusabb induláshoz). Csúsztatod a kuplungot 3 másodpercig, úgy, hogy a motor már ezen a fordulaton van, majd lassan elkezded teljesen felengedni. Mikor felenedted, még adhatsz egy kis gázt, ha gyorsítani akarsz, aztán mehet 2-esbe.
2016. nov. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Elméletet tudom, meg is tudom csinálni,mert ahol lámpa van, de nem áll mögöttem senki, ott gyorsan, dinamikusan eltudok indulni. Attól félek igazából,hogy rám dudálnak...városban irtó ciki az
2016. nov. 17. 17:05
 6/12 anonim ***** válasza:

Motor,autó és kuplungfüggő a dolog.

Rá kell érezni mindig az adott autónál,hogy mi a helyes,ez meg csak gyakorlással megy.


Egyébként meg adott autónál sincs állandó recept,mert teljesen más a dolog száraz aszfalton,teljesen más nyálkás úton,meg az se mindegy hogy mi a célom az elindulás után.Máshogy indul el az ember ha első a lámpánál a belső sávban és máshogy ha éppen a parkolóból tolat ki.

Gyengébb autónál igencsak befolyásolhat még az is hogy csak egyedül vagy,vagy éppen benne ül még 3 ember,vagy éppen az is,ha megy a klíma.


Az egésznek a lényege tulajdonképpen annyi,hogy jól tudj játszani a gázzal és a kuplunggal,amit viszont nem az oktatáson fog belédégni,hanem majd amikor saját autódat vezeted egyedül,és szépen tapasztalod ki.


Idővel majd megtanulod hogyan kell finoman,nagyon apro mozdulatokkal araszolni,vagy éppen hogy kell dinamikusan indulni,vagy mi az a minimum ahol még nem erőlködik,rángat a motor,vagy éppen mi az a maximum ahol még tapad.

Ezt nem is lehet az oktatáson megtanulni.

2016. nov. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja értem, tehát az van, hogy félsz a sietősöktől. Ne foglalkozz senkivel, amúgy is ha tanulóautóban vagy, nem fog senki ledudálni, vagy ha mégis, az valami überbunkó állat lehet, nem kell vele foglalkozni. Engedd el magad a kormánynál, ne parázz, légy nyugodt, és máris sokkal jobban fog menni minden.
2016. nov. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez úgyis autófüggő :D Az oktató autóval én is nyomorult voltam mindig, 3-szor fulladtam le egy elindulás alatt. Érdekes, a családi autónkkal még soha nem sikerült lefulladnom :D

Majd kitapasztalod idővel.

2016. nov. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is izgultam mindig amikor voltak mögöttem, és el kellett indulnom. A egyik legkínosabb pillanatom is ehhez kötődik, amikor 3x egymás után fulladtam le egy zöldnél, egy baromi forgalmas kereszteződésben. Pedig ez soha előtte nem történt meg. Ekkor voltunk először Pesten, nagy forgalom, nagy stresszhelyzet. Már az oktatóm fogta a fejét, és inkább ő indult helyettem.

De aztán ha már egyedül vezetsz hamar megfogod tanulni, és teljesen természetes lesz, nyugi, nem fogsz ebben az állapotban maradni. Lejtőröl elindulást egyszer sem gyakoroltuk, arra már élesben kellett rájönnöm, először kézifékkel, aztán kuplunggal, az is sokat segített a gyakorlatban. Csak ne olyan helyen gyakorolj ahol állnak mögötted :D

2016. nov. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem voltak elindulási problémáim, de hihetelen sok bunkóval találkoztunk.

Lámpánál állunk tanuló autóban, majd mikor már sárga a lámpa engedem a kuplungot, így mikor zöld rögtön el tudok indulni és nem állunk, de persze a mögöttem lévő már nyomja a dudát...Szóval nem kell velük foglalkozni.

2016. nov. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!