Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan javítsak a kuplungkezel...

Hogyan javítsak a kuplungkezelésen?

Figyelt kérdés
1.4-es benzines oktatóautón tanultam vezetni, elindulásoknál kellett gáz, hanem lefulladtam volna. Itthon 406 hdi van, dízel. Elindulásnál nem adok gázt, mert a kuplung felengedéssel indul el. Ebben nem tudom van-e hiba, amit csinálok? Szüleim szerint csúsztatom a pedált nagyon, egyesben és hátramenetben mondják ezt. Remeg a karosszéria meg hasonlóakat állítanak. Úgy csinálom, hogy fogóponton tartom és mm-eket engedem le-föl. Meg állítólag sokáig tartom nyomva ilyen esetekben a kuplungot.

2016. júl. 3. 15:00
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

"Úgy csinálom, hogy fogóponton tartom és mm-eket engedem le-föl."


Ezt a tolatásra értettem.

2016. júl. 3. 15:04
 2/11 anonim ***** válasza:
Finoman, erzekkel Kell csinalni. Elmagyarazni nem lehet, ezt gyakorolni Kell. Na meg Minden auto masmilyen. En 8 Eve vezetek megis elofordul Hogy lefulladok, ha egy idegen kocsiba ulok be.
2016. júl. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Fogópont máshol van, azt éreztem már. Benzin és dízel között is nagy különbség van. Utólag még az jutott eszembe, lehet a fulladás miatt idegződött belém, hogy tovább tartsam a kuplungon a lábam elindulásnál, míg felengedem.
2016. júl. 3. 15:43
 4/11 veterán vas ***** válasza:

"indulásnál nem adok gázt"

Miért nem? Naná, hogy beremeg.....

2016. júl. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Épphogy felengedem a kuplungot és indul el.
2016. júl. 3. 16:39
 6/11 anonim ***** válasza:
Azért egy kis gázt dízelnek is érdemes adni elinduláskor, meglátod majd hogy sokkal könnyebben, gyorsabban el tudsz indulni vele. Amikor csak nagyon lassan kell gurulnod, pl. parkolsz, vagy dugóban csak métereket tudsz menni egyszerre, akkor elég a kuplungot engedni óvatosan.
2016. júl. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 veterán vas ***** válasza:

Jaj Tündérbogár!

Ennek a tevékenységnek nem az a lényege, hogy képes vagy-e a kuplungpedált gázadás nélkül fölengedni, és aztán a fogáspont elérésekor jó hosszú ideig csúsztatni.

Az lenne a feladat, hogy minél rövidebb idő alatt -a gáz és a kuplung összehangolt mozgatásával- megmozdítsd a kasztnit. Lehetőleg nem ordító motorral és nem szénné égetett kuplungtárcsával.

/de ezt szerintem már az oktató is elmondta/

Hogyan sikerült levizsgáznod?

2016. júl. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem volt ilyen bajom ott, de elsőre oktatóautóhoz képest fura nekem a dízel.
2016. júl. 3. 18:11
 9/11 anonim ***** válasza:

"Elindulásnál nem adok gázt, mert a kuplung felengedéssel indul el."


Erről hamar szokjál le, sok embernél nagyon rossz beidegződés ez, ugyanis a dízel valóban könnyen elindul gáz nélkül is. Viszont nagyon rosszat tesz mindennek. Kell egy kis gáz is, ugyanúgy, mint a benzinesnél. Főleg ha meremeg az egész autó, az baj. Azért van, mert nem adsz gázt.

2016. júl. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Rendben, holnap kimegyek és megnézem megint. Köszönöm mindenkinek a segítségét!
2016. júl. 3. 20:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!