Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ismertek 45 év feletti kezdő...

Ismertek 45 év feletti kezdő kamionosokat?

Figyelt kérdés
Mennyire alkalmaznak a cégek ilyen korú kezdőket? 47 évesen letenni kamionra a jogositványt és a többi engedélyt elég gáz? 6-8 hónap alatt meglenne minden, már érdeklődtem. Egyszerűen más kiutat nem látok. A kamionosok legalább 300-at keresnek havonta én ennek a felét sem. Más jól fizető szakmához pedig már öregnek érzem magam.
2016. nov. 23. 13:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ismertem többet is. Ezeket hívják sokan kényszerkamionosnak. Bedőlt maszekok, vállalkozók, emberek megcsúszott hitelekkel, elvált emberek, kalandorok.


Csak ilyenkor már nehézkes, ez nem csak egy meló, hanem egy életforma is. De ha van benned akarat, miért ne menne? Sofőrhiány van egész Európában.


A hazai legnagyobb cég rendszeresen vesz fel kezdőket, szerintem a kor nem akadály. Meg kell próbálni.

2016. nov. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Simán elkezdheted, örülnek az idősebbnek. Az már könnyebben el kuksol egy kamionfülkében hétvége gyanánt.

De én nem ajánlom senkinek, nem élet az.

2016. nov. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem simán menni fog, elhatározás kérdése, na meg, hogy bírod-e. Ismerősöm is így kezdte el kb. ennyi idősen, ráadásul a válság közepén. Tönkrement és más lehetősége nem nagyon volt, mert már a háza forgott kockán. Pár év alatt, viszont szépen összeszedte magát.


De 2016-ban 300-ért csak a legalja dolgozik már, ez lassan 2 heti pénz még itthon is. Magyar cégnél, nemzetköziben a korrekt 4 hetes pénz úgy néz ki, hogy 5-600 ezer Forint nettóban. Munka van dögivel, a fizetések pedig folyamatosan emelkednek (véleményem szerint inkább robbanás előtt állnak).

2016. nov. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Külföldiül beszélsz-e? Mert ha nem, akkor inkább hagyd a francba.
2016. nov. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A párom gépjárműoktató.


És bár NEM a 12. században élünk, de természetes az ha egy vagy több gyermekes anyuka, vagy akár egy 50 éves (nő vagy férfi) kezd új életet).


Senkit nem érdekel, hogy ki fia vagy borja vagy.


Ami gond lehet az a tapasztalat.

De vannak cégek akik kezdőket is alkalmaznak.

2016. nov. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást. Perfekt beszélek németül és angolul is megértetem magam, ha kell. A buszsofőrködésen is gondolkodtam, de egy volános ismerős szerint ők 200-at sem keresnek, nem tudom ez igaz-e. A fülkében alvással, kajálással szerintem nem lenne gondom, szeretek kempingezni, vannak tapasztalataim. Ami aggaszt az a családi életem. Otthon az ügyek , munkák zömét én csinálom és a gyerekek is hamarosan kamaszkorba lépnek. Egyedülállóként egy percet sem gondolkodnék rajta. Magamat nézve jelenleg egy lúzer vagyok aki érettségivel , nyelvekkel csak tengődött az utóbbi években. Korábban sokkal jobban álltam anyagilag és szerencsére hitelem sincs, de ez a mostani filléreskedés már teljesen felemészti az erőmet. Sokan sokkal rosszabb helyzetben vannak, de miért ne keressek többet, ha van rá lehetőség.
2016. nov. 24. 07:40
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja, hogy van családod, gyerekeid.

Azt akkor le is húzod a wc-n.

A feleséged majd keres valakit unalmas órái kitöltéséhez, jön a válás. Az életed is csődben, anyagilag is csődben leszel és akkor pont fordítva sült el mint ahogy szeretted volna. Ez van 10-ből 8szor.

De lehet hogy te leszel a 2-ben.

2016. nov. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, ez is benne van. A minden nap otthon alvó sofőröknek gondolom nem adnak magas fizetést. Vagy?
2016. nov. 28. 17:13
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdező! A minden nap otthon alvós sofőrnek kb 250 ezer Ft nettó a fizetése.

Múltkor sokáig fent is volt egy ilyen hírdetés hétfőtől péntekig tartó belföldes meló,minden nap otthon alvás és ráadásul 7,5 tonnás kocsin. Vannak belföldes előrakó kamionosok, ott is azt hiszem majdnem minden nap otthon alhatnak. Ott is 300 körül megkereshetnek jó helyen.


Vannak hetelős belföldesek is. Nemzetköziben meg van aki, Magyarból indul és ide jön vissza és vannak unio-sok is.

2017. jan. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!