Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Téli motorozás, milyen hatássa...

Téli motorozás, milyen hatással van a járműre?

Figyelt kérdés
Heti 1-2 alkalommal ha száraz az idő is nincs fagypont alatt a hőmérséklet (min 3-4 fok) akkor a motorra szorulok - azzal kell bemennem a városba 6-8Km. Mennyire teszi tönkre ez a vasat? Indulás előtt azért hagyom felmelegedni, hogy ezzel is kerüljem a túlzott kopást. Okozhat ez egyéb gondot? 600-as nagymotor.

2016. dec. 3. 14:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én még mínuszban is használtam. egy kicsit melegítettem, aztán usgyi...a motor inkább élvezi, de a térdem, arcom majd lefagyott.


Használd nyugodtan, ha te bírod a hideget.

2016. dec. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Kénytelen vagyok! :) szóval akkor simán belefér az a néhány alkalom természetesen akkor sem üveg hangig húzom inkább próbálom alacsonyan tartani.
2016. dec. 3. 14:35
 3/15 anonim ***** válasza:

Miért okozna gondot a motornak?

Az üzemi hőfok +40 fokban is ugyanannyi, mint -20- ban. Kicsit hagyod melegedni indítás után, oszt jó idő.

Semmi baja nem lesz. Neked meg lefagy a tököd, de az más lapra tartozik. :)

2016. dec. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A motort kevésbé viseli meg a hideg, a motorosra annál inkább lehet hatása, és nem feltétlenül most, lehet csak évek múltán "emlékezik" a szervezet a fagyos motoros időszakra, különböző reumatikus panaszokkal kísérve.

A téli motorozásnak legkevésbé a motor kopása a veszélye, még száraz idöben is kell a fokozott óvatosság, jégre futás esetén nagyot lehet esni, ha meglepetésként éri a vezetőt, kifázás ellen meg szinte lehetetlen védekezni, ha hosszabb ideig tart az kutazás.

2016. dec. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A járműre semmi hatással nincs, de rád nagyon negatívan fog hatni.
2016. dec. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nekem robogóm volt csak de hidegben több ideig ment a szivató, kellett járatni kicsit elindulás előtt.

A motorosnak több baja lesz a hidegtől mint a motornak. Lehet arcüreggyulladásod is akár, a térdeid is megérzik majd idővel.

2016. dec. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nyugi van srácok! Ez emberi szervezetre való hatást minden második google találat feldobja. Tudom, hogy rám milyen hatással van a hideg de az nem érdekel. Muszáj néha motorral bejárnom a városba ha lehetőségem van rá csak nem szeretném ha baja lenne mert pénzem nincs a javításra jelenleg. Ráadásul nem hinném, hogy az a 6-8 kilométer olyan borzasztóan sok lenne...
2016. dec. 3. 16:55
 8/15 anonim ***** válasza:

Tökmindegy hány fok van ha Te bírod és beindul a vas.

6 km-t kisgatyában lesétálok mondjuk

Tél az ott kezdődik hogy havazás,só,latyak,lefagyott szakaszok.

Amit mi télnek hívunk az valójában lekvár.

Anno csapattam hóban,meg is sínylette a gépezet.

A só megmart gumit felnit fényezést.Ettől óvnálak.

2016. dec. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Megfelelő felszereléssel nem gáz a hidegben motorozni, én sokat nyomtam míg 50-es robogóm volt. Csak kicsit sokat kell öltözködni. Egy dolog miatt nem megyek már télen és az a gumi. Az 50cc-re tudtam venni téli gumit, az frankó is volt bármilyen időben. Viszont már nagyobb gépet hajtok és arra nem kapok téli gumit, a nyárival meg életveszély, nagyon kikeményedik a gumi.
2016. dec. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Óvatosan pajtikám! Izületekre NAGYON vigyázni, érdemes venni egy rendes thermo ruhát, ahogy mások is írták baj lesz belőle később!

Ha anyagilag megteheted, akkor vegyél egy szett téli gumit is. Amíg nincs legalább 40 fokos a víz, addig ne indulj el.

Széles utat és nagyon vigyázz magadra, mert a p*csádat szétrúgom. :)

2016. dec. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!