Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a gázpedált minél jobban...

Ha a gázpedált minél jobban benyomjuk annál gyorsabban adagolják a szelepek a benzint?

Figyelt kérdés
Mit hajt meg közvetlenül a gázpedál? A vezérműtengelyt?

2016. dec. 5. 17:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A klasszikus autokban a fojtoszelepet nyitotta, az ujakban nem hajt meg semmit, csak egy potmetert, a szamitogep meg eldonti hogy mennyire nyissa ki a fojtoszelepet, meg azt is hogy a tobblet levegohoz mennyi uzemanyagot adagoljon.
2016. dec. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Fojtószelepet
2016. dec. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mondhatjuk hogy még mindig a fojtószelepet nyitja, akár elektromos uton. Aztán a több levegőt érzékeli a légtömegmérő ami továbbítja az infót az ecu-ba, az meg több üzemanyagot rendel a befecskendezőlhőz.

De ha azt gondoltad, hogy a gázpedál hajtja a vezérműtengelyt akkor gondolom nem érted tisztán még most sem.

2016. dec. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%
Amikor nyomod a pedált, az egy üveget megdönt és belefolyik a motor tetején lévő lyukakba. A többit, gondolom tudod.
2016. dec. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%

Benzinesnél a fojtószelepet, vagyis hogy minél több levegő tudjon beáramlani.

Dízelnél azt szabályozza, hogy az adagoló mennyi üzemanyagot fecskendezzen be.

Az új elektronikus gázpedálos autóknál már nincs közvetlen összeköttetés a fojtószeleppel/adagolóval, lényegében egy elektromos jelet szolgáltat a motorvezérlőnek, ami alapján az csinál valamit a motorral.

2016. dec. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Pontosabban a benzin-levegő keveréket adagolja a szelepeken keresztül, és igen, minél jobban nyomod a gázt, annál nagyobb mennyiségű benzin-levegő keverék jut a motorhoz. Manapság már a gázpedállal csak az ECU-t vezérled, vagyis a számítógépet, és az adja tovább a drótot az injektornak, hogy mennyi keveréket állítson elő, millió dolgot figyelembe véve (levegő hőmérséklet, motor üzemi hőfoka, olaj hőfoka, stb).
2016. dec. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szevasz Aranka, rég jártál erre!
2016. dec. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Az utolsót nem teljesen értem.

Ha szekálásképpen írtad akkor tudd, nem autószerelő iskolába járok(sajnos), csak van 1-2 Surányi könyvem és a kérdés megfogalmazódott bennem. Szoktam animált gépjármű működési videókat nézni, de fojtószelepről még nem láttam videót. Szépen darabokban összerakom lassacskán. Egyébként azért érdekel a téma, hogy konyítsak legalább egy kicsit hozzá elméletben. Nemzetközi sofőrnek készülök.

2016. dec. 5. 19:20
 9/14 anonim ***** válasza:

"Szoktam animált gépjármű működési videókat nézni" - azok nagyon jok, es angolul is szoktad nezni oket? Csak mert szerintem tobb kulfoldi oldal van mint magyar, es a kepek magukert beszelnek, nem kell feltetlen erteni mit mondanak :) Itt van nehany, bocsi ha mar lattad oket.


https://www.youtube.com/watch?v=hukJYvvJCro


https://www.youtube.com/watch?v=zA_19bHxEYg


https://www.youtube.com/watch?v=wmrvnZT4aDU

2016. dec. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a videókat! A másodikat láttam, a másik kettőt megnézem most és megemésztem. :)
2016. dec. 5. 20:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!