Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A tükörjégen ér valamit a...

A tükörjégen ér valamit a téli gumi?

Figyelt kérdés
Milyen tapasztalataitok vannak?

2016. dec. 5. 19:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Olyan kevés a különbség a téli és nyári gumi közt a tükörjégen, hogy egyáltalán nem számottevő. Tehát sajnos semmit.
2016. dec. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
70%
Ér - papíron: Csattanás, és az azt követő jogi hercehurca esetén nyári gumival biztos te leszel a felelős, ha téli van rajta, akkor megtettél minden elvárhatót.
2016. dec. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
56%
Tükörjégen ugyanúgy nem ér semmit, mint a nyári. Hideg aszfalton, latyakban, letaposott, de még nem keményre fagyott hóban viszont többet ér a nyárinál. Ezek pedig gyakrabban fordulnak elő itthon télen, mint az egyenletes, tükörsima jégpáncél.
2016. dec. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Ónos esőbe mentem el először vezetni amikor megkaptam a jogsim, azt csináltam, hogy leeresztettem a gumikat kicsit s spárgát kötöttem rá, mázli, hogy volt :) a téli gumi jégen nem ér semmit, hólánc viszont igen, de azt nem tudom felszerelni, elhagyom mindig... spárgás cuccnak az a hátránya, hogy 10 kmként meg kell állni ellenőrizni mert elfeslik, de nekem csak a hegyről kellett lejönnöm, el is feslett. Jam eg persze nincs ilyenkor fék a középső pedált el is felejtettem ilyenkor ( fapad Swiftem van szóval nincs abs,asr,esp) 1 max 2-be lassan le, haza meg pici dombra kellett mennem egy kb 10%-os ra ott lendület kell sokan mondják a dombra fel való tolatást.. igazuk lehet, de ha lefagy a tükör és nem jó az ablakfűtésed s az is lefagy, nem túl okos dolog.


Hólánc.

2016. dec. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Tükör jégen semmit, de az úttesten amúgy szinte soha nincs tükörjég, csak ha valami extrém ónoseső van. Ilyen lazább ónosesőben azért elég hatásos a téligumi, például egy adott kanyart 50-el beveszel ónosesőben téligumival, nyárigumival ott ugyanazzal a tempóval már az árokban lennél.
2016. dec. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Profin láncolt kamionnal tükörjégre futottam talán húsz kilcsivel. Úgy csúszott a vas, ahogy kedve volt, a lánc sem ért semmit. Hagyni kell a francba, mert a tükörjégen csak korizni jó.

Amúgy a téli guminak hógumi a leánykori neve. Jéggumi csak versenyeken van, zárolt pályán.

2016. dec. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

"Jéggumi csak versenyeken van, zárolt pályán."


Igen, csak téli havas, jeges rally versenyeken van és annak fémszegecses a futófelülete. Csak jégre meg hóba való.

2016. dec. 5. 21:43
 8/24 tothp ***** válasza:

szegecses gumit láttam az osztrákoknál utcai használatban.

Tudtommal van a téligumi, (Hideg időre, "átlagos" útviszonyokra) meg van a hógumi. kifejezetten skandináv, vagy alpesi használatra agresszívabb mintázattal.

2016. dec. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

jégen finom egyenletes kormány mozdulatok kellenek, és lehet nyugodtan csapatni.

Amit én tapasztaltam, ha ilyenkor motorféket használok akkor megcsúszik a kocsi. Lehet csak azért mert diesel és nagyot ránt vissza. úgyhogy ilyen kor nagyon pici szakaszos fékezésekkel szoktam lassítani.

2016. dec. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

"esetén nyári gumival biztos te leszel a felelős"

...olyan országban ahol KÖTELEZŐ a téligumi használata,kishazánkban ilyen nincs.

2016. dec. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!