Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volvo S80 2012 full extra...

Volvo S80 2012 full extra vagy Jaguar Xf 2010?

Figyelt kérdés
Mindkét autóra van elegendő pénzem, még a fenntartást is kibírnám, gondolok itt a Jaguarra. Az utóbbi autó jobban tetszik, csak az a helyzet amiket hallotam róla, hogy pár év alatt a szervízköltségek elérik az autó árát is akár. A Volvo is van olyan szép és elegáns belül, csak hát külsőre nem ugyanaz. Egy elegáns autót szeretnék, nem fölvágni vagy hasonlók, csak kénylmesen utazni és komoly megjelenést. Lényeg hogy az S80-as nagyon elmarad a Jaguartól megjelenés tekintetében?

2016. dec. 7. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Ugy néz ki te már döntötél a Jaguár mellet. csak annyit ez a drágában fentartható
2016. dec. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pont az hogy nem döntöttem, az érdekelt volna hogy csakaz én véleményem az hogy nagy szakadék van közöttük? De ami biztosan idegesítene mint említettem hogy vennék egy autót amit folyamatosan szervizelhetek de nem gond mivel menő, ez így elég kínos. Temészetesen ha S90-es volvo és Jaguar közül kellene választani akkor a Volvo győzne, de az többszörösen meghaladja az anyagi kereteim :-). De az előbbiek árban nem állnak annyira távol egymástól.
2016. dec. 8. 18:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nálad a megjelenés az elsődleges...nekem az S80-as sokkal jobban tetszik, mint a Jaguar és sokkal biztonságosabb is. K
2016. dec. 9. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nekünk pont 2012-es S80 executive-unk van. Megbízhatóságilag,motorisztikusan valószínűleg nem lesz vele gond, csak hát Volvo...úgy kell vele bánni, mint egy hímes tojással.Nincs ajtócsapkodás, a bőrülésre is nagyon vigyázni kell (90 ezer km-nél már ki volt kopva a z oldaltámasz), meg kell csináltatni,ha felnit lepadkázod nagyon drága,a futóműt is be kell állítani évente, a csomagtartónak nagyon rossz hangja van csukódáskor,olyan nadrággal amin gomb van beülni tilos, mert felsérti a bőrkárpitot.DE!Rengeteg hasznos biztonsági dolog van benne, nagyon elegáns és ha rendszeresen karban tartod teljesen újszerű is marad.Ha tiszta, még ma is megnézik az emberek.
2016. dec. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Isti1976 ***** válasza:
51%

A Jaguar beltere a Volvoéval szemben nem öregszik. Az úttartása jobb, mert nem orrnehéz és a 3.0d motorral nagyon megy. A váltója is elsőosztályú, a futóműve és kaszni merevsége jobb, no és jól néz ki. Fogyasztása 10l városban, de akinek ez gondot okoz...


Nincs horror szervízszámlája, akik ide írogatnak, ilyesmit azoknak sosem volt ilyen autójuk.


Ugyanakkor az is igaz hogy a D3, D5 Volvo motorok híresen megbízhatóak, mivel gyengébbek, egyszerűbbek, kevesebbet is fogyasztanak mint a Jag V6 dízel.


Ha egy viszonylag unalmas autót akarsz, ami azért nagy és biztonságosan elvisz A-B pont között, akkor a Volvo, ha egy tüzeset, ami jól van hangolva az olasz szerpentinek a kedvencei és 200km/h-nál még érzed a hátadban hogy tol, akkor XF.


Az XF erősebb motorjai miatt több gumit és féket fog megenni, mint a Volvo ez egyszerre előny és hátrány, attól függ honnan nézzük :)


Még annyi, hogy 2010-es autókat jórészt 200.000km körül hirdetnek, azokat már nem nagyon éri meg megvenni ha dízelek, ott már jönnek a gondok, mint minden más márka hasonló teljesítményű dízeleinél is. Egy valósan keveset futott példány megéri a felárát.

2017. szept. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!