Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Km órát kell cserélnem az...

Péter0303 kérdése:

Km órát kell cserélnem az autoban mert elromlott. Bontóban találtam megfelelőt de viszont kevesebb km van benne mint az enyémbe volt. Kell ezt jelentenem valahol? Vagy simán kicserélhetem magamnak?

Figyelt kérdés
2016. dec. 11. 09:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Maximum ha majd egyszer eladod,jelzed a vásárló felé hogy mi a helyzet...(bár ezt 10-ből 10 ember nem tenné meg)
2016. dec. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Számlával kell igazolnod a cserét, mennyi volt a km állás a hibás órában és mennyi lett a bontottban. Én a helyedben ezután bemennék az NKH-hoz és bejelenteném, mivel a következő vizsgánál rögzitik az óraállást. Lehet bejegyzik a forgalmiba , vagy csak adnak egy igazolást róla nem tudom. A későbbiekben ha valaki meg akarja venni, telon is le tudja kérdezni az autoszkóppal, a km állásokat 2009-ig. Emiatt ezt már a hirdetésbe is be kellene írnod.
2016. dec. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Vagy egyszerűen megkéred a szerelőt, hogy tekerje addig, ahol a régi állt. És nem kell millió papírmunkával szarakodni és te is becsületes voltál.
2016. dec. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A jogtalan haszonszerzés törvényi tényállás hiányában az óracsere

önmagában nem bűncselekmény. Amennyiben az adásvételi szerződésben

rögzítették a valós kilométerállást és erre hivatkozva állapították

meg a vételárat, bűncselekmény nem valósult meg.

2016. dec. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!