Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ekkora luxus lenne egy 2000...

Ekkora luxus lenne egy 2000 köbcentis autó?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem, de:

Típusokat direkt nem írok, de átlagautók.

Fél éve lett meg a saját kocsim, jogsim már van 2 éve.


Soha nem akartam ezres, ezernégyes izékat, épp ezért nem is volt saját autóm eddig, mert spóroltam egy normálisabb kombira, kényelmesebb, nem üvölt alattad, sokkal komfortosabb, na meg elférni benne stb., bár nem mondanám akkora nagy eleresztésnek ezt se, nem fiatal már.


Ehhez képest ismerősi körökben lehülyéztek, hogy mekkora marhaság volt ekkora autót venni, felesleges, drága, sokat fogyaszt etc., bőven elég lett volna kisebb is.

De mondom alig kerül többe a tietekhez képest, nekik 1.4 meg 1.6 van mindenkinek.


Azt meg pláne nem értem meg, nekik sokkal több pénzük lenne kocsira, mégis akkorát vettek amekkorát, ezért lennék kifújolva, mert nekem kicsit nagyobb? Ők még nagyobbat vehetnének, miért nem vettek akkor... Ráadásul egy igazán nagy kocsihoz képest mindegyikőnké egy vicc.


2016. dec. 11. 17:40
 1/8 Tomcatters ***** válasza:
75%
pff :D Nekem van egy 1,4 corolla es egy 2.0 accord :D ugyan annyi a fogyasztasa a kettonek :) illetve mivel erosebb a 2 literes, sokszor kevesebbet fogyaszt mint az 1,4 :D
2016. dec. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz az ismerősökkel. Ha átgondoltad és neked a nagyobb kell s éri meg, akkor jó döntés, hogy azt vetted. Nekünk picike van, mert az is megfelel, de elég könnyű elképzelnem, hogy kell az erő, a kényelem, a vezetési élmény...


Ha azt mondják, drága, miközben tudod, hogy nem vagy ha mondjuk drágább a szervízelése, azt tudtad s vállaltad, mert telik rá és a pozitívumok megérték, akkor mit számít a teljesen más hozzáállásukból fakadó kötözködés? Nekik lehet rossz választás az, ami neked pont a legjobb. Nem egyformák a szempontjaitok.

2016. dec. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
19%
Én V8-cal járok, elbújhatsz a 2000 köbcentiseddel
2016. dec. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Apám ilyen, Daciája volt 20 évig, aztán egy 1.2-es Renaultja, most egy 1.6-os Fordja. Mielőtt vettük a Fordot, néztünk 1.9-es Golfokat, azt mondta, hogy fúúú, hát ez mekkora motor már, túl nagy, stb, stb. Az 1.6-os Fordot is nagynak tartotta, de már beismeri, hogy az a minimum egy Focusba. Szóval ez megszokás kérdése, meg valamennyire tájékozatlanság is, akit nem érdekelnek az autók, csak annyit tudnak, hogy minél nagyobb, annál töbebt eszik, stb. Holott egy 1.6 és 2.0 között semmi érdemi különbség nincs.

Véleménye mindenkinek lehet, de sz*rd le már őket.

2016. dec. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez szubjektív. Valakinek a V8 4000ccm sem megterhelő, valaki meg örül ha a 3 hengeres 800ccm-es kis kocsit ki tudja fizetni.

Nem sokkal több a fenntartás, csak gyorsan 1-2 szám:

Vegyünk 2db 5 éves autót,

A, autó 1300ccm 68kw(92Le) - átírás 62e, teljesítményadó 20e, biztosítás (ha fiatal vagy) 36e/év

B, autó 3000ccm 112kw(152Le) - átírás 102e, teljesítményadó 34e, biztosítás (ha fiatal vagy) 46e/év

Szóval ha azt nézed az átírás +40e, az éves fenntartás +24eFt.

Egy rendben lévő 1.3 5,5-6L körül eljárkál, míg egy 2.0 legalább 7-8,5L. (Uram bocsánat egy régi E30 320i 12-13+)

Megéri? Ezt Neked kell eldönteni, hogy elbírod-e anyagilag.

2016. dec. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt vettem észre, hogy 1600 köbcenti fölött már huhognak, 2000 fölött hüledeznek, hogy az mekkora motor, meg biztos benzintemető, minek ekkora, elég a kisebb, stb...

Sokan azt nem tudják megérteni, hogy a köbcenti növekedésével, nem nő arányosan a fogyasztás is. Egy nagyobb motor kevésbé erőlködik, nem kell folyamatosan pörgetni, hogy menjen.

2016. dec. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2000ccm se sokkal nagyobb mint az átlag. Teljesítményben meg a kis 1.2, 1.6 turbóval meg fújt 1-2éves kocsik megeszik. Én hobby autónak vettem anno a "szörnyet" ahogy a párom hívja. Minden idióta voltam még a családomon belül is. (Ford excruison 7.3 turbo Diesel)

Ez egy ilyen ország

2016. dec. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tomcatters ***** válasza:
Nekem is volt brutal autom regebben 2.0 impreza gt M.o.T.e.C m400 ecuval beallitastol fuggoen 550-600 le :D
2016. dec. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!