Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hidegben, mikor inditom a...

Hidegben, mikor inditom a motort 1-2 másodpercig kopogó hang jön belőle, aztán elhalgat. Mi lehet ez? Hidrotőke? Àrthat a kocsinak, v csak a hidegmiatt van? 1.6vw motor.

Figyelt kérdés
Ha pàlyàn megyek, vagy vàrosban nincs nagy hangja. Néha 5ből 2-3szor előjön egy nagyom enyhe hidrotőkés kattogó hang,de alig lehet hallani...
2016. dec. 13. 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:

hidrotőke.

nem kell vele foglalkozni

2016. dec. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors vàlaszt! Tuti nem àrthatneki, maga a kopogàs ereje sem? Csak mert havi 2500at verek bele kmben...Első autó azért nem értek hozzà...
2016. dec. 13. 13:55
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, a nagy könyv szerint is ha <5mp akkor nem kell vele foglalkozni, ha annál több akkor már lehet gond és meg kell nézetni.

Nekem is kopog picit hidegindításnál (már ha kint is hideg van).

2016. dec. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi! :) utolsó, hàny fokot takar nàlad a hideg? Mert itt (a fedélzeti kompjuter szerint) +5 fok volt garàzsban. Valamint milyen motor van az autódban?
2016. dec. 13. 14:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Teljesen természetes dolog.

Amikor beindítod az autót,akkor az olajnyomásnak fel kell állnia,és el kell jutnia az olajnak egészen fel a hengerfejig is.

Ha erre még rájön az,hogy jéghideg a motor meg az olaj,akkor meg főleg nem csoda.


Egyébként akkor sincs semmi,ha kopognak egy kicsit üzemmelegen a tőkék.

Rohanhatsz cserélni,de lehet a vadi újak is ugyanúgy hangot adnak.


Ha viszont csak indítás után,akkor semmi gond,normális.

2016. dec. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5 vagyok, Swift Sedan 2001 1.6 16V vagyis G16B motor. Elvileg 165 000km van benne, sajna előző tulaja nem volt kifejezetten szerető gazdi, így ráférne egy felújítás.

Van ez a hidegen kopogás, én azt mondanám a tapasztalatok alapján 7-8 fok alatt. Minimálisan csipkedi az olajat. Viszont a motor erős, kompresszió OK.

Megnézettem 2 autószerelővel is, egyik unokahúgom pasija (szóval ő nem akar nekem rosszat) és azt mondták mindketten, hogy semmi gond nincs vele. Egy szelepszárszimering cserét lehet megérne a dolog. Csak én úgy vagyok vele, ha az meglenne, akkor hengerfej le, hengerfej csiszolás, szelepek újra becsiszálás, vezérlés, tömítések stb és már 100eFt bele lenne tolva a motorba.

Mivel nem marad hosszú távon a kocsi nálam így biztos nem költök ennyit még rá.

2016. dec. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!