Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri ennyiért eladni az...

Megéri ennyiért eladni az autómat?

Figyelt kérdés
Másfél éve vettem egy 1998-as peugeot autót. 200.000ért vettem, azóta kicseréltettem az első-hátsó fékberendezést 80-ért, első két kerékcsapágyat 30-ért, meg egy új lengőkart is kapott baloldalra. Most volt műszaki vizsgán és muszáj volt lefizetnem a szerelőt mert nem engedte volna át. Azt mondta nagyon rossz a károsanyag kibocsátása és ha katalizátor lenne benne cseréltetve akkor sem biztos hogy átcsúszna a jó értékbe. Nem is vennék bele másik katalizátort mert drága. Ezenkívül annyi hibája van még hogy a bal-első kerék kopog és csak akkor hagyja abba a kopogást ha rálépek a fékre. Amint felengedem, folytatja. Ez a hiba miatt a bal-első fék valamiért gyengébben fog és ezért is elbukott volna a vizsgán. Azon gondolkodom hogy eladom, de szerintem 250.000 forintnál többért nem tudnám eladni. Megéri ennyiért eladni? Vagy inkább csináltassam meg a bal-első futóművet és használjam az autót? Két év múlva ugyanúgy le kéne fizetnem a szerelőt műszaki vizsgánál, ráadásul egyetemre megyek és városon belül úgysem fogok autózni. Arra meg a vonat is jó hogy elmenjek oda meg hazajöjjek hét elején meg végén. Mi a véleményetek? Ti megtartanátok? Vagy eladnátok?

2016. dec. 17. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Örülj,ha 150 000-ért el tudnád adni.
2016. dec. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tényleg ennyire rossz lenne a helyzet? Hát nem tudom. Meglátjuk.
2016. dec. 17. 21:43
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Ne halgass másra, többért el lehet azt adni: de csak max: 170 ezerért.
2016. dec. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én sok éve vettem egy autót. Azóta sok száz ezret költöttem rá. Van amit csak a biztonság kedvéért, van amit a kényelemért, és a többiért.


Most akkor én eladhatnám kb. szalon áron???


Nem!!!


Ha már ennyit költöttél rá akkor miért akarod eladni?


Egyáltalán miért vetted?

2016. dec. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mert nem vezethettem édesapám autóját, ugyanis napi szinten használta és nagyon féltette. Meg kellett valami amivel dolgozni tudtam járni. Jó akkor tegyük fel hogy eladom 220.000-ért. Szerintem korrekt ár, mert egy éves téli gumik vannak rajta amiket újonnan vettem és adok mellé jó állapotú nyári gumikat.
2016. dec. 17. 22:08
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyébként csak nehéz megválnom tőle mert sok jó emlék fűz hozzá. :) De muszáj lesz mert jövő ilyenkor már nem fogom annyit használni hogy megérje fizetni a biztosítást. Meg amúgyis kitudja mikor romlik el valami megint.
2016. dec. 17. 22:10
 7/10 anonim ***** válasza:

Egy rakás használhatatlan ócska vasat akarsz rásózni másra.

Lényegtelen, hogy mennyit költöttél az autódra, ha az közúti forgalomra alkalmatlan állapotban van.

Az eredetiség vizsgálatot is vizsgabiztos csinálja, s ha az illető komolyabban veszi a szakmát, mint a te lefizethető biztosod, lehet cirkuszolni, a műszaki vizsga érvényessége vissza is vonható.

2016. dec. 18. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az eredetvizsgának semmi köze a műszaki vizsgához! A vizsga biztost egyáltalán nem fogja izgatni a kocsi állapota, csak készít néhány képet, és megnézi az alváz és motorszámot.


Az árat meg úgy lőd be, hogy megnézed a legdrágább és legolcsóbb magyar papirost, évjárat és motor méret szerint. És mivel a tied szar, az árrés alsó 1/3-ához igazítod a kocsi árát.


Amúgy mindegy mennyit költesz rá, az teljesen lényegtelen eladáskor. Az új gumikat add el külön, mert a vevő nem nézi az értékét.

(Mikor a sajátomat árultam, a nyári kerekeimért 50000-et nem akart adni a vevőm :(, ezért nem is adtam neki oda! Majd szétszereltettem: felnit vitték 60000 ért, gumikat 80000-ért, én meg boldog voltam :) A gumikba 6000 km volt és 140000-ért vettem a garnitúrát! Ugyan ez az értékvesztés érvényes az autóra is)

2016. dec. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ha én megvettem akkor más is megveszi előbb-utóbb. :D
2016. dec. 18. 13:53
 10/10 anonim ***** válasza:

Az, hogy sz"r a CO, semmit nem jelent. Ilyen idős autónál szinte az összesnek sz"r.


Egyáltalán milyen autó ez? Oké, hogy PUG, de 106, 206, 306?


A "kopogás" szinte biztos, hogy tárcsa, 30 ezres tétel. Valószínűleg sz"r került bele és hullámosodott. A többi része milyen? Ennyi adatból nehéz bármit is megállapítani.

2016. dec. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!