Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elkapták hátulról az autómat,...

Elkapták hátulról az autómat, azóta sántít a jobb hátulja és csúszkál is, mi lehet?

Figyelt kérdés
Sajnos a biztosító elég körülményes és mindenféle plusz adminisztrációs baromságokat kér a károkozótól és addig áll a javítás. Az autó a rendszámnál és inkább jobb keréknél kapta el a kocsimat, mert a sáv szélén haladt és nem középen, mint én. 20 km/h-val ment bele. Egy sorban csorogtunk. Kb. mi lehet a probléma? Berepedt a lökhárító jobb oldalon, középen lejött a festék és kiesett a rendszámtábla világítás is. Ennyit látni.Meg elhagytam az autó hátuljából egy hosszú pálcika szerű fém alkatrészt. Ez felfüggesztés lehet? A karosszériás azt mondta, járhatok vele, szerinte csak egy lökhárító csere lesz, de ha ez így lenne, nem sántítana a kocsi. Esetleg a hátfal és fenéklemez is sérülhetett vagy a felfüggesztés?

2016. dec. 19. 11:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha sántít vidd szerelőhőz, felfüggesztés, kerék is kaphatott.
2016. dec. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Nagson menő, te vagy az? :)
2016. dec. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A futómű elmászott a helyéről, ha mázlid van lehet rajta állítani. Ha nem talán egy jó lakatos helyre tudja huzatni
2016. dec. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is futómű. Pályán mindazonáltal ne nagyon használd, amíg ki nem deríted za igaz okát.
2016. dec. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
most M0 a max sebességem kb 70...elhagytam vmit a hátuljából... hallottam a csörenést. 40-nél többel menni életveszélyes érzés. szabályosan pattag a kocsi hátulja még full sima úton is. sztm ez nem csak a futómű. innentől bkv. lehet totál kár lesz... :/
2016. dec. 21. 16:31
 6/11 A kérdező kommentje:
csörrenést
2016. dec. 21. 16:31
 7/11 veterán vas ***** válasza:

Nagy valószínűséggel elhagytad a keresztstabilizátort, ahogy írtad egy "hosszú pálcikaszerű fém alkatrész"-t

Ennek hiányában szokott sétálni/kóvályogni az autó hátulja.

Gondolom amikor megütötted, akkor letört a szilentes feje.

"Csak" egy darab fém rúd, de ha hiányzik, instabillá válik az autó. Sürgősen pótolandó!

2016. dec. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Milyen karosszériás az, aki azt mondja, hogy járhatok egy ilyen autóval?! Mondtam neki ezeket és mégis. Egy Toyota márkaszervíz karosszériás egységének vezetője.. Ez az autó sosem lesz a régi mégha meg is csinálják. Eltörném a telefonozós gádzsi kezét szívem szerint!
2016. dec. 21. 17:11
 9/11 anonim ***** válasza:
Ilyenen ne aggódj, hidd el, ennél sokkal jobban összetört kocsikkal is találkoztak már a szerelők. Nagy valószínűséggel észre sem fogod majd venni, a javítás nyomát. A lényeg, jó szakemberhez kell vinni. Ilyenkor célszerű a márkaszervizhez fordulni, mivel minden szükséges gépük adott, minden alkatrészt kicserélnek ami szükséges, és úgy is a biztosító fizeti.A szerviz majd le pingpongozza a költséget a biztosítón, a lényeg nem szabad elfogadnod a felajánlott összeget.
2016. dec. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
10 eves lesz a kocsi. mar tavaly is gondolkodtam, h eladom. ez egy egi jel volt szvsz. megcsinaljak, tuladok rajta. mar kineztem egy toyota yaris bi tone smartot.. ez mar egy nagyobb yaris normalis csomagtartoval. a kiara probaltak rabeszelni, a riot vezettem... kifejezetten rossz volt... aztan egy opel astrat probaltam... hat a toyotahoz kepest csak nyuszorgott. egyedul a hyundai volt vezetesi elmenyben hasonlo, de belul levannak maradva a japanoktol vagy 10 evvel. anyaghasznalat nulla csillag. szoval ujbol toyota
2016. dec. 21. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!