Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Trabant 601 vagy Lada 2105...

Trabant 601 vagy Lada 2105 szlalom versenyre?

Figyelt kérdés
Tervezgetem hogy belevágog a szlalom versenyzésbe. Nem kell nagyon komoly szintre gondolni igazából a hangulat miatt csinálnám. Összeszedtem gondolataimat és mindkét autó mellett kb ugyanannyi érv és ellenév van. Ti melyiket ajánanátok? Esetleg személyes tapasztalat?

2016. dec. 20. 16:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%

A nagy gondolkodás után is csak ezt a két hulladékot tudtad kitalálni??

Aruld már el az éveid/ellen érveid a 2 kocsival kapcsolatban!Nagyon kivancsi lennek!

Főleg miután egy rossz swifttel is jobban jarnal mint a kettő kozul barmelyikkel!

2016. dec. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igaz.. Bármivel kezdesz, többszázezer az autó felkészítése. Egy Swift GTI jó alap, könnyű, pörgős, egyszerű. A Lada nehéz és gyengébb, mint a Swift, tudom mert mindkettő megvolt. A Trabant meg három keréken kanyarodik
2016. dec. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Igen a Trabant könnyen billen. Borul. Kicszúszik. De viszont kicsi.


Lada hátsókerekes tehát jobban lehet vele szlalomozni. Én már láttam olyant hogy Lada kitolta. Ahátulját minden szlalomnál és sokkal gyorsabban tudott menni.


Nem olyan borulékony, tud kanyarodni.

Ellenérv hogy nagyobb. De az ilyen kis shufni pályák ladákhoz van kialakítva kB. Lada méret a kényelmes ezeken a kis játék pályákon.

De azért egy Lada is hogy használható legyen. Kellenek rá szélesebb kerekek. Nyomtávszélesítés. Turbó. Tárcsafékek. Ezek kellenek. 1 milióból megvan simán.

2016. dec. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Turbó??? Mármint ha tényleg a turbófeltöltőre gondolsz az elég érdekes lenne egy Lada blokkon...
2016. dec. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja turbó. Nem muszáj a gyári blokkot átalakítani.
2016. dec. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Jajjj.....mondd hogy ezt a turbó dolgot nem gondoltad komolyan es csak egy vicc!Mondjuk annak elég gyenge!
2016. dec. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hehe turbó :D Szlalom Lada:

-erős 15" alu felni, 185-ös minőségi gumival

-nyomtávszélesítés tőcsavarral

-sport rugók, lengéscsillapítók

-erősített futómű, torony (ha kell infó hol és mi, privátot írhatsz)

-1500-as motor síkolva, 316-os veztengely, weber karbisorral, 60-as átmenő rendszerrel, igény szerint 4-2-1 leömlővel

-hegesztett vagy sperr difi

-bukócső a versenyhez

kipakolhatod még a belső kárpitokat mert felesleges súly, aztán mehet a móka.. Gyári váltó, meg fékek is elég bohóckodásra.

2016. dec. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
De komolyan gondoltam a turbót. 60-70-80 ló az nqgyon gyengécske. Még az ilyen ökörködős hétvégi kis falusi versenyen is 5 ladából 1-2 turbós motorral van.
2016. dec. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%
Aha....akkor kerlek tanits mester!Aruld mar el nekunk foldi halandoknak,hogy turbositasz egy ladat....raadasul ugy,hogy a blokk gyári marad!
2016. dec. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Lehet gyári blokkot turbósítani, cask kb minden más cserés. (dugó,hajtókar, szeleprugók stb.)

De amúgy hülyeség, hogy mindenhol van 1-2 db. Elég ritkák a turbósok. Én Ladát mondanám, de csak 1.5 vagy nagyobb motorost. Szériával is szépen lehet pörögni azért (+hegesztett diffi) Csak be kell keményíteni a futóművet. (Elejét minimum) Kis utcai meg falusi szlalomokra elég, ott nem a nagy sebesség a lényeg. (Bár nem ártana, ha tudna gyorsulni az autó) Én is egy dupla körrel játszadozom és ilyen kis szlalomokon közepes időket mentem kb.

2016. dec. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!