Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen krossz motort érdemes...

Milyen krossz motort érdemes venni max 250. 000-ért?

Figyelt kérdés

Az évjárat lényegtelen, min 125 ccm legyen. Csak terepen használnám unaloműzésként.

Jelenleg van egy Suzuki Ozarkom

[link] (illusztráció)

Ezt nagyon szeretem, de néha úgy érzem kellene némi változatosság. Emiatt kellene egy megbízható, viszonylag olcsón fenntartható motor :)

Nézegettem 2T 125 ccm és 4T 600 ccm-el. Melyik típus lenne jobb vagy esetleg egyéb ötlet?



2016. dec. 20. 16:27
 1/6 anonim ***** válasza:
2T250ccm alatt érdemes venni. Ha 125-st nézel akkor mindenféle képpen https://www.youtube.com/watch?v=1kQ9iAObi9c
2016. dec. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Suzuki Ts-r 125,Kawasaki Kdx 125,Yamaha Dt 125.Ezek enduró motorok.Elég jók terepen és a fentarthatóságuk se vészes.
2016. dec. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Elkezdtem az ötleteitek alapján keresni, és a DT esetében nem igen értem mi a különbség köztük mert 16-41 LE-ig írják a teljesítményt:

[link]


Van rajta valamilyen motor kód, ami alapján a teljesítmény megállapítható, vagy csak el kéne hinnem amit mondanak?

2016. dec. 21. 06:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Gyárilag több fajta kiadás volt a Dt 125-ösből.15,20,23 lóerős.Nem hiszem hogy a magyar sufnis tulaj többet kihozott volna belőle mint a japán mérnökök.A gyengébb verziókba fojtások vannak.Ezeket szokták iszedni.Ezután meg azt hiszik hogy hirtelen 15-ből 40 ló lessz.Ilyen idős motornál örülni kell hogy a teljesítménye hasonló legyen a gyári értékhez.
2016. dec. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Verseny krosszokat érdemes nézni? Ahogy nézegetem kb 2x erősebbek az enduroknál (30-40 le).


A verseny krossz le-je kb megegyezik egy 4-500 ccm-es 4T-vel.

Ha erősebb motort szeretnék egy 125 endurónál, akkor érdemesebb lenne inkább 4 üteműt venni, vagy azok már túl nehezek terepen?

400-650 ccm-es quadokkal kellene tartanom az iramot, és nem rég bekerült a csapatba egy suzuki Rm 125 (üzemórás), még rejtély számunkra mibe kerül majd a javítása.

Fura módon az Ozarkal megerőltetés nélkül megyek velük, nehéz terepen meg le is alázza a többit :) (Rm-et az nem)

2016. dec. 22. 09:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát hogy megérie crosst venni azt nehéz megmondani.250-ezerért nem nagyon.400-500-ért már találni normál állapotút de azokra is kell költeni.Amugy mi is crossokkal endurózunk.Annyit tudok segíteni hogy én 2 év alatt kb 300 ezret költöttem rá.igaz elég leharcolt volt amikor vettem.Haverom egy jó allapotút vett drágábban,ő a negyedét se költötte rá.
2016. dec. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!