Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha veszek egy autót, az...

Ha veszek egy autót, az milyen KÖLTSÉGEKKEL jár?

Figyelt kérdés
Friss jogsis vagyok, egy Wartburg 353-as típusú kocsit szeretnék venni, 60000 Ft- ért. A kocsi 1986-os. Tehát az átiratás illetve az egyéb költségek összesen kb. mennyibe kerülnek? Megvan rá a pénz, nem azon múlik. Előre is köszönöm.

2016. dec. 21. 16:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Átírási költség kalkulátor 2016


A jármű kora: 30 év

A jármű teljesítménye: 37 kw

A jármű lökettérfogata: 993 cm3

A gépjármű fajtája: személyautó

Vagyonszerzési illeték: 11100 Ft

Új forgalmi engedély: 6000 Ft

Törzskönyv: 6000 Ft

Eredetvizsga: 17000 Ft

Összesen fizetendő: 40100 Ft


forrás: [link]

2016. dec. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2016. dec. 21. 17:21
 3/12 A kérdező kommentje:
Megkaptam a választ a kérdésemre, ugyhogy Innentől kezdve értelmetlen válaszolni.
2016. dec. 21. 17:30
 4/12 veterán vas ***** válasza:
Ne csábulj el az olcsó vételártól, ne vedd meg, mert rámegy a pénztárcád és az idegrendszered. Az ilyen korú autó nem való friss jogosítványosnak.
2016. dec. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Veterán vas: Köszönöm a figyelmeztetésed, tudom , hogy nem új autó, igy hibái is akadnak. Idős ismerősömtől veszem, tehát nem annyira zsákbamacska. Persze ne érts félre, nem napi szintű használatra veszem. Ahol lakok villamossal közlekedek, kocsi garázsban lesz. Bevásárlás hétvégén, találkozókra elmenni, lemenni a Balcsira nyáron...ezek a terveim vele. Illetve értek a szereléshez (Simsonom van :D) De azért köszönöm a normális választ.
2016. dec. 21. 17:47
 6/12 anonim ***** válasza:
Az 1@-es a biztosítást is kihagyta:D Kérdező, jóval többet kell fizetned majd mire használhatod az autót, mint a vételár. Kb 2x-esét.
2016. dec. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 veterán vas ***** válasza:

Nem a 30 évvel lesz problémád, hanem azzal, hogy 2T.

(konkrétan a műszaki vizsgára gondoltam, és az alkatrész pótlásra)

2016. dec. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A gépjárműadót, biztosítást se hagyd figyelmen kívül.
2016. dec. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az, hogy 2T, az semmiben nem gátolja a használatot. Katalizátor felrakható rá (amúgy úgy levágja magáról, mint a sza*rt). Maga az autó régi, költeni kell rá, felújításon át kell esni, fogyasztása sok lesz, olaj kell a benzinhez, de tökéletesen használható mind a mai napig. Károsanyag kibocsátást is belehet lőni rajta a határértéken belülre. A másik, hogy a kérdező is írta, hogy nem napi használatra lesz az autó. Nekem is van egy 353-as Wartburgom, 1973-as, mai napig beülök bele és nekivágok egy 1000 km-es útnak, nem hagy cserben, nem rohad le.


Alkatrészeket találsz hozzá, sok helyen van az országban elfekvő készlet, idősebb embereknél a garázsban megmaradt cuccok, amiket eladnak. Én pár éve Győrben vettem egy csomagtartónyi alkatrészt 20 000 ft-ért és egy 10 liter szatmári szilvapálinkáért egy bácsitól.

2016. dec. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2016. dec. 24. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!