Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha veszek egy autót akkor az...

Ha veszek egy autót akkor az milyen költségekkel jár a vételáron kívül?

Figyelt kérdés

Meglett a jogsi és egyik ismerősünk árul egy "A Vectra"-t, tudom nem egy mai darab de erre lenne pénzem jelenleg és jobb mint a semmi.

Az érdekelne, hogy a papírmunka kb mennyi lenne a vételáron kívül?

Illetve a havi üzemben tartási díjak? (benzinköltség nyilván nem, azt én "szabályozom". Biztosítás stb..

Őszintén nem tudok semmiről semmit, mert teljesen hozzá nem értő vagyok.

Érdemes egyáltalán ilyen kocsit megvenni, ha minden rendben van vele?


2015. máj. 8. 15:11
 1/10 anonim válasza:

az átírás horror, hény köbcentis a motor? [link]


a törzskönyv/forgalmi újabb 12.000 ft, a kötelező ha egy friss jogsis fiatal ember köti ugyancsak drága. Ez is köbcenti/évjárat függő is.


Plusz az önkormányzati "súlyadó", nekem egy 1500 kg-os autóva évi 18.000 Ft. Ez össztömegre van.


Havonta benne van az autó minimumm 4000-be ha csak áll a ház előtt. De ez nagyon minimum...

2015. máj. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi :(

Tényleg többet kell fizetnem, ha friss a jogsim? (7 hónapos) Azért esetleg nem kérnek plusz pénzt, mert lány vagyok??? Vicc

2015. máj. 8. 15:21
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy jegelem még a témát :(
2015. máj. 8. 15:22
 4/10 anonim ***** válasza:

Vannak kalkulátorok, amelyekkel forintra ki lehet számolni az autó kötelezően fizetendő költségeit, de ahhoz szükségesek az autó adatai, és a te adataid, tehát ezzel neked kell személyesen csinálni teszteket.

A javítás, karbantartás, és az üzemanyag költségek egy másik, nem jelentéktelen kiadás részét képezhetik, amit előre nem lehet kiszámolni, milyen összeget emésztenek föl.

Autót venni akkor van értelme, ha azt használod is, annak, aki havi szinten 100-200 kilométert autózna, és van más alternatíva az utazásra, nem éri meg...

2015. máj. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyébként nem vicc, a biztosításnál tényleg számít, hogy hány éves vagy, lány vagy férfi, mióta van jogosítványod, és melyik városban: Budapesten, megyeszékhelyen, kisvárosban, vagy falun laksz. Egy fiatal, friss jogsis budapesti férfi fizeti a legtöbbet, bennük nem bízik a biztosító :)
2015. máj. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Koaxk Ábel ***** válasza:

"Egy fiatal, friss jogsis budapesti férfi fizeti a legtöbbet, bennük nem bízik a biztosító :)"


Azért ez nem véletlen, az országban Budapesten a legnagyobb a káosz az autós közlekedésben.


Még ha ismered is a várost mint a tenyered akkor is szanaszét van bas.. khm... a város fele ilyen meg olyan út felújításokkal lásd Margit híd környéke, ez megint külön odafigyelést igényel.


Na és a legfontosabb itt van a legtöbb szó szerint idegbeteg sofőr és notorius gyorshajtó is.


Én is az utóbbi csoporthoz tartozom, meg is lepődök mikor időnként vidéki nagyvárosokba járok, ott valahogy sosem sietnek az emberek. (Ami persze tök jó)


Több ilyen pozitív csalódásom volt már, főleg keleti régióban. (Miskolc, Nyíregyháza, Debrecen)

2015. máj. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Dehogynem :) Látnád csak pénteken délután három és hat között! Mindenki elveszti az eszét itt is :)
2015. máj. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Húha, köszi a válaszokat.

Ez elkeserítő...

21 éves lány vagyok egyébként, November óta van jogsim. És Budapesttől 10km-re élek.

De ezek alapján lehet, hogy nem most fogok autót venni :(

2015. máj. 8. 21:02
 9/10 anonim válasza:
de ezek azért nem 10.000 ftos különbséget jelentenek ám! :) Évente pár ezer Ft, amúgy az ha lány vagy pozitívum a kötelező szempontjából, mert a nők nem gyorshajtók:) így kevesebbet is fizetnek, mint a férfiak.
2015. máj. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

van az autó ára.

van átírási díj amit itt tudsz kiszámolni:

[link]

van kgfb díj

[link]

meg van teljesítmény adó

[link]

ezen kívül még egy 100ast a kötelező szervizekre érdemes félretenni (olajok, szűrők, vezérlés) esetleg fékek, gyertyák cseréje is esedékes lehet.


elsőkörben ennyit kell fizetned egy autóért/autóra.

2015. máj. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!