Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha üzembentartóival veszek...

Ha üzembentartóival veszek egy autót, akkor mik a terndőim, milyen papírokat kell elintéznem, és milyen költségekkel jár ez az egész?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kiváncsi pontosan hogy ha megvan az üzembentartói szerződés, nálam van a forgalmi, a törzskönyv, és az utolsó negyedéves kgfb-t befizetett csekk igazolása, akkor ezzel már mehetek új biztosítást kötni a nevemre, majd utána új forgalmit csináltatni az okmány irodába? És az utobbi helyen a forgalmi árán kívül kell még fizetnem valamit? Esetleg kell a tulajdonostól vagy a helyi önkormányzatból, vagy bármilyen másik helyről valami igazolás a szerződésen kívül hogy ezeket el tudjam intézni?
2015. jan. 9. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A törzskönyv nem lesz nálad, mert "üzembentartóival" nem veszel semmit, csak a bejegyzett üzembentartó leszel, a tulajdonos marad aki volt!

A befizetett kgfb csekk se kell, csak az új szerződés amit te kötsz.

A bejegyzésért fizetni kell, ha jól tévedek, akkor a szerzési illeték 25%-át.


Aztán pár hónap vagy év múlva ne gyere ide rinyálni, hogy mennyire rákeféltél az üzembentartóival!

2015. jan. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
a kérdés eleve rossz mert üzembentartóival semmit nem veszel........nem is tudom ez kinek meg miért jó?!?!elhiszem hogy nagyon jó dolog több tízezer forintos átírási költséget megspórolnod,csak én azért nem adnék ki egy rakat pénzt ami papíron nem is az enyém!mert aztán nehogy úgy járj mint ahogy az egyes írta hogy majd kis idő múlva fel kell tenned a kérdést,hogy megszívattak az üzembentartóival,mit tegyek?
2015. jan. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de arra lettem volna kiváncsi hogy kell-e valamit még intéznem a biztosításon, és az új forgalmin kívül. (?) Amúgy a törzskönyv is már nálam van, és ezzel hogy üzembentartóival "veszem" nem szivatnak meg mert rokonom a tulajdonos, és neki több autója is van, biztos nem fog azzal játszani h vissza vegye tőlem.
2015. jan. 10. 11:12
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
nyilván nem,de majd mikor esetleg el akarod adni,akkor lehetnek gondok!Mert továbbra sem a tied!Így te nem rendelkezhetsz a sorsa felől,mert mi van ha a rokonod meg nem akarja eladni!vagy ha megfordítjuk a helyzetet,pénz kell neki sürgősen ezért majd el akarja adni,te nem mondhatod neki hogy ne tegye mert nem a tied a kocsi!
2015. jan. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!