Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW E90 320D nyikorgás a...

BMW E90 320D nyikorgás a motortérből. De honnan? Mi a baja?

Figyelt kérdés

Hello. Van egy BMW E90 320D autóm. Olyan problémám van vele, hogy nyikorgás hallatszik a motortérből. Már elindítás után alapgázon hallani a nyikorgást, s ahogy az ember gázt ad neki jobban és jobban nyikorog.

Az összes görgő, feszítő ékszíj ki lett rajta cserélve (a főtengely ékszíj tárcsa is a nyáron lett cserélve). Akkumulátort ma cseréltettem ki.

Úgy kezdődött az egész, hogy alapjáraton hallottam ezt a nyikorgást illetve 40-60 kmóráig (bár akkor csak néha, inkább hideg motornál). Miután mentem vele x kmtert illetve gyorsabb sebességgel egy elhallgatott a zaj.. majd alacsonyabb sebességnél illetve ismételt elindulásnál megint hallható volt. Az autó szerelő átnézett mindent (nyár óta sorban cserélte ki a dolgokat benne), ő azt mondta az akkumulátor a végét járja és a generátor úgy észleli, hogy többet kell töltenie ezért jobban és állandóan megfeszíti az ékszíjat ezért kezd el sípolni. Ok mondom cseréljük ki az aksit. Most kicseréltem, minden ugyanúgy van mint eddig (tehát hidegen, kevés km után sípol, bemelegedett motor és több km után nem sípol majd ismét elkezdni mikor úgy van kedve), csak az egész procedúra jóval hangosabb, mint akkumulátor csere előtt.

Már az ideg szétvág, hogy adtam a dolognak egy pofont.

Mitől van ez? Kismillió Ft ráköltöttem már az autóra utóbbi időben, nincs kedvem csak úgy totózni, hogy "hát akkor cseréljük ki ezt, meg azt, mert biztos az lesz a baj"... Közben meg röpködnek a 10,20, 100 ezresek. Esetleg valakinek volt vagy van hasonló problémája (esetleg ezzel a típusú autóval), megoszthatná velem, hogy mi volt a baj illetve,hogy orvosolták azt?

Hülye megjegyzéseket kérlek tartsátok meg magatoknak, csak normális hozzászólásokat várok. Köszi



2016. dec. 22. 16:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

" Akkumulátort ma cseréltettem ki. "

Na hála istennek, legalább valamit kizárhatunk. Az aksik irdatlan nyikorgást szoktak csapni!

Vízpumpa táján körülnéztél már?

2016. dec. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
vízpumpa is rendben van azt mondta a szerelő...
2016. dec. 22. 16:56
 3/21 veterán vas ***** válasza:

Odáig értettem a történetet, hogy a szerelő szerint az akku a végét járja. (van ilyen)

Az már kicsit gyanús volt, hogy a generátor "érzékelte" az akku haldoklását.

Aztán amikor a derék áramfejlesztő "többet kezdett tölteni" már egy cseppet ideges lettem.

Végül amikor kiderült, hogy a generátor "jobban és állandóan megfeszítette az ékszíjat" akkor értettem meg, hogy mit jövendöltek a hollywoodi filmek: Igen, a gépek átvették az uralmat az emberek fölött. ;)


Normális vélemény???

Nem akkut, hanem szerelőt kellett volna cserélni.

2016. dec. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Na látod.. ennyit arról, hogy a laikus embert meg lehet vezetni bármivel.. Tehát, ha hülyeség amit nekem beadott akkor mivel magyarázható a "tényállás"? Ötleted?
2016. dec. 22. 18:07
 5/21 anonim ***** válasza:
kormányszervó is szépen tud nyekeregni
2016. dec. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 veterán vas ***** válasza:

Már ne is haragudj, de több mint "laikus" aki egy ilyen szerelőnek hisz.

Hogy milyen ötletem van? Felnyitom a motorháztetőt és hallgatózok. Fogok egy sztetoszkópot és ráteszem a generátorra a vízpumpára, akárhova. Ha nincs ilyesmim, akkor egy nagyméretű csavarhúzót támasztok le, és a fülemet a nyeléhez teszem.

Tapogatózok, kísérletezek, kizárásos alapon végigkutatom az elképzelhető hangforrásokat, de a legfontosabb: nem hagyom magam megvezetni.

Ha minden kötél szakad, elviszem egy szakszervízbe, ahol nem javítást csak egy hibafelmérést kérek.

Ezerféle megoldás van..........

2016. dec. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Nem haragszom. De évek óta ehhez a szerelőhöz hordtam az autót, eddig mindig mindent rendben megcsinált rajta. Miért ne bíznék benne?

Emellett nem fogok neki állni sztetoszkópozni, meg feszegetni a gépben mindent, főleg úgy, hogy marhára nem értek hozzá.. Ez nem megvezetés, hanem bizalom. Miért ne bíztam volna benne?

2016. dec. 22. 18:47
 8/21 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen nyöszörgésem, kiderült, hogy az egy évvel korábbi fék betapadásomnál, az ABS tartó csavar elengedett, és hozzáért a belső részhez.

3 napot szívtunk vele mire megtaláltuk.

Az a baj, hogy zaj a motorból rengeteg féle lehet.

A másik, a hideg miatt a kormány szervót azért megnézném.

Indulás előtt mennyit melegíted az autód?

2016. dec. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Most feleségem elment autóval bevásárolni... Mikor haza jött azt mondta, hogy a város közepén elhallgatott a nyikorgás, illetve miután bevásárolt és elindult a parkolóból picit, mintha még hallotta volna de aztán már azt a picit sem. Kíváncsi leszek, hogy hideg motorral mit csinál majd?

Lehet, hogy most még nagyobb hülyeséget fogok kérdezni, de az lehetséges, hogy mivel üzletben bár feltöltve, de ki tudja meddig állnak az akkumulátorok így veszít némi feszültséget, hogy az autó tölti, mint az állat a hiányzó feszt és emiatt nyikorgott? Nem értek hozzá... csak próbálok logikusan érvelni... a kötekedőknek jelzem. :/

2016. dec. 22. 19:36
 10/21 A kérdező kommentje:
# 8 10 -15 percet biztos megy.. Ebben a hidegben még többet is reggelente.
2016. dec. 22. 19:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!