Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez a hőmérséklet normális?

Ez a hőmérséklet normális?

Figyelt kérdés

Már 90C-n volt a motor, hagytam menni mivel tél van, de mire kimentem 5 perc után már csak 70C-on volt, ez normális?


https://www.youtube.com/watch?v=LoSmqbXsIyo


(Termosztat és hőmérő 2 hete volt cserélve mert nem fűtött)



2016. dec. 23. 12:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"akár több kiló vízkő, 15kg is volt már amit javított)"


Ezt elhiszed??? Bekajáltat veled ilyet? Egy autóban van 5-8 liter hűtővíz, nagyobb motoroknál is 12 max. Ebből árúld már el, h jön ki 15 kg vízkő? Oszt normális ember nem csapvizet tesz a kocsiba, hanem ioncseréltet fagyállóval, így nem lehet vízkő sem. Meg ha lenne is, a hűtő vékony kapilláris csöveit egyből eldugaszolná.

2016. dec. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
11-nél a pont :D szerintem is
2016. dec. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Rajta volt, és bármit állítasz, ventilátor vagy valami NEM SZABAD ESNIE, a termosztat dolga hogy dolgozzon ki- és be. "


Pedig nem termel annyi hőt, főleg egy TDI, alapjáraton hogy ne hűljön vissza ha megy a fűtés. Mínuszokban még az1.4-es benzinesem is visszahűl, és nem kell hozzá -10, -20 fok, már elég ha -2, -3 van. Szinte csak a legkisebb ventilátorfokozaton nem hűl vissza. Hiába van termosztát, a fűtés, amit nem szabályoz a termosztát, az annyi hőt von el a motortól hogy az nem képes ömagát üzemi hőmérsékleten tartani. Nem hallottál még arról a köztudott dologról hogy a modern dízelek nagyon gyengén fűtenek és baromi soká melegszenek fel hidegindítás után?

Ez kapod cserébe a kevés fogyasztásért. Ha nem ég el megfelelő mennyiségű üzemanyag, vajon mitől lenne meleg?

2016. dec. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Üdv.

Diesel mégis nagyobb nyomással működik és nagyobb darabb, vastagabb a falai. Most vízcsere után már nem esik le egyszer sem, stabil 90C :)

Régi termosztat is új volt de francia. Mostan az eredeti mk4-es német autókba valót vettem (ha 3x is drágább volt)


Az meg hogy ki használt csapvizet, inkább nem is akarom tudni :D Köszi nektek.

2016. dec. 24. 11:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!